Голеада која је шокирала Енглеску - Брајтон примио шест комада!

Невероватан почетак суботњег програма у енглеској Премијер лиги, пошто су фудбалери Астон Виле мимо свих очекивања до ногу потукли Брајтон - 6:1
Голеада која је шокирала Енглеску - Брајтон примио шест комада!Getty © James Gill / Stringer

Екипа Роберта де Зербија била је у протеклих годину дана једна од најбољих екипа у лиги, али су у Бирмингему претрпели катастрофу.

Астон Вила је одлично отворила меч головима Олија Воткинса у 14. и 21. минуту, а већ у 26. минуту Первис Еступињан је постигао аутогол за 3:0. Ансу Фати јесте смањио заостатак Брајтона у 50. минуту, али то је било кратког даха.

До краја сусрета голове су постигли Воткинс, који је тако комплетирао хет-трик, као и Џејкоб Ремзи и Даглас Луиз. Брајтону је ово други пораз у сезони у седмој утакмици, а уз то имају пет победа.

Астон Вила их је сада претекла због боље гол-разлике, али обе екипе имају по 15 бодова и налазе се у врху табеле Премијер лиге.