Омладинци Црвене звезде уписали су прву победу у новој сезони Лиге шампиона, пошто су на стадиону Вождовца у другом колу групне фазе савладали Јанг Бојс - 2:1
Звездина деца победила Јанг Бојс - Мијатовић потврдио најбољу увертиру за сениоре© Facebook / FK Crvena zvezda

У увертири пред утакмицу сениорских тимова, екипа Ненада Милијаша је са два поготка у завршници сусрета успела да освоји прве бодове у овогодишњем издању Лиге шампиона за младе тимове.

Звезда је у 74. минуту повела након одличне тимске акције, коју је поготком крунисао Новак Гојков. Тачно 13 минута касније, црвено-бели су дуплирали предност, а тада је стрелац био талентовани нападач Јован Мијатовић.

Јанг Бојс је у 90. минуту преко Уга Паре успео да само ублажи пораз, не и да наговести драматичнију завршницу сусрета.

Пре три седмице, Звезда је изгубила 5:2 од Манчестер ситија, тако да је овим тријумфом успела да се поново укључи у борбу за пролаз у наредну фазу.

Манчестер сити и Лајпциг су претходно ремизирали 1:1, тако да Звезда сада заостаје по бод за тим екипама, док је Јанг Бојс и даље без иједног бода.