Деби из снова за Барсиног тинејџера - решио меч после 60 секунди игре

Фудбалери Барселоне победили су Атлетик Билбао са 1:0 у утакмици десетог кола Ла Лиге
Деби из снова за Барсиног тинејџера - решио меч после 60 секунди игре© Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Барселона је решила питање победника у самој завршници меча.

Марк Гију је ушао у игру у 79. минуту и тако уписао прве минуте у сениорском тиму, на такмичарском мечу.

А у првом минуту, Гију је уписао и први гол.

Жоао Феликс је асистирао, а 17-годишњи момак је затресао мрежу.

Барселона је трећа на табели са 24 бода, има један мање од Реала и Ђироне.

Билбао се налази на шестој позицији са 17 бодова.

Рајо Ваљекано је у гостима савладао Лас Палмас са 1:0, голом Бебеа у судијској надокнади са пенала.

Сјајан меч су одиграли Ђирона и Алмерија – гости су после 24 минута игре водили са 2:0, а оба гола постигао је Лео Баптистао.

Међутим, домаћин је до полувремена преокренуо – Мартин је погодио у 37. минуту, два минута касније Довбик, а исти играч је био прецизан и у 43. минуту.

Савио је постигао гол у 71. минуту, а коначан резултат поставио је искусни Кристијан Стуани у 85. минуту.

Виљареал и Алавес су одиграли нерешено – 1:1.