Једна победа за славни Ајакс читаве сезоне значи да се тренутно уместо за титулу боре за опстанак у елитном рангу
Ајакс је последњи на табели: Ужаси великана се настављају, ПСВ га разбио "петардом"© Tanjug/AP Photo/Peter Dejong

Фудбалери ПСВ-а победили су у недељу поподне на свом терену екипу Ајакса резултатом 5:2 (1:2) у дерби мечу 10. кола холандског шампионата.

"Копљаници" из Амстердама су тако наставили са серијом катастрофалних резултата ове сезоне, због које је најтрофејни холандски клуб сада на последњем месту на табели Ередивизије.

Три гола за ПСВ постигао је репрезентативац Мексика Ирвинг Лозано у 20, 60. и 72. минуту. По једном у стрелце су се уписали Лук де Јонг у 49. и Исмаел Саибари у 53. минуту. Голове за госте постигли су Бранко ван ден Бомен у 10. и Брајан Боби у 40. минуту.

ПСВ је први на табели са 30 бодова. Клуб из Ајндховена ове сезоне није изгубио ниједан меч у домаћем првенству, а у наредном колу ће гостовати Хераклесу.

Ајакс је последњи на табели са само пет бодова из осам утакмица. Клуб из Амстердама ће у наредном колу на свом терену дочекати Волендам и покушати да тако коначно прекине серију ужасних резултата.