Алонсов Леверкузен меље, Бајерн им гледа у леђа

Фудбалери Бајера из Леверкузена убедљиво су савладали Унион - 4:0 у утакмици 11. кола Бундеслиге
Алонсов Леверкузен меље, Бајерн им гледа у леђаGetty © Lars Baron

Бајер из Леверкузена је наставио са сјајним играма и поново је засео на чело Бундеслиге.

Екипа Ћабија Алонса је са 4:0 декласирала Унион из Берлина.

Грималдо је у првом делу игре донео предност домаћину, а у наставку су погађали Косоуну, Тах и Тела.

Леверкузен је овом победом преузео лидерску позицију - има 31 бод, два више од Бајерна.

Унион је наставио са ужасним партијама, па је закуцан за последње место са свега шест бодова.

У другом данашњем мечу, Вердер и Ајнтрахт су одиграли нерешено - 2:2.

Ајнтрахт је седми са 18 бодова, док је Вердер на 12. месту са 11 бодова.

У последњем данашњем мечу, Лајпциг је на свом терену победио Фрајбург са 3:1.

Ћави Симонс је у шестом минуту донео предност домаћину, а Фрајбург је изједначио у последњим моментима првог дела игре, преко Рола.

Опенда је са беле тачке донео нову предност Лајпцигу у 78. минуту, а коначан резултат поставио је Баумгартнер, два минута касније.

Лајпциг је четврти са 23 бода, док Фрајбург има 14 и налази се на осмом месту.