Јунајтед не побеђује ни када савршено крене, Европа "виси о концу"

Спектакуларна утакмица и голеада на стадиону "Рамс парк" у Истанбулу и нови суноврат "црвених ђавола"
Јунајтед не побеђује ни када савршено крене, Европа "виси о концу"Getty © Ahmad Mora / Stringer

Фудбалери Галатасараја и Манчестер јунајтеда одиграли су нерешено 3:3 (1:2) у петом колу Лиге шампиона.

"Црвени ђаволи" су наставили да посрћу упркос савршеном почетку сусрета и сада им останак у Европи "виси о концу".

Екипа Ерика тен Хага налази се на последњем, четвртом месту на табели групе А са четири освојена бода, колико има и трећепласирани Копенхаген.

Турски представник има пет бодова, док је првопласирани Бајерн из Минхена са 12.

Енглески великан је одиграо савршено и потпуно утишао Истанбул у првих двадесетак минута са два гола. Домаће је начео Гарначо, а нокаутирао Бруно Фернандеш.

Међутим, Хаким Зијеш је смањио на 1:2 и најавио спектакл, али је поготком Скота Мектоминеја Јунајтед поново отишао на +2 почетком другог полувремена.

Чинило се тада да ће бодови ипак у Енглеску, али је Зијеш новим голом, а онда и асистенцијом за Артуркоглуа потпуно вратио свој тим.

У другој утакмици у истом термину, у оквиру групе Б, ПСВ је направио велики преокрет у Севиљи – 3:2.

Шпанци су имали два гола вишка, стрелци су били Серхио Рамос и Јусуф Ен-Несири, али су се након црвеног картона Лукаса Окампоса потпуно распали.

Салибари је смањио, онда је Немања Гудељ постигао ауто-гол, да би Пепи шокирао домаћина у другом минуту надокнаде времена.

Гудељ је одиграо цео меч за Севиљу, док је на голу шпанског клуба био некадашњи српски репрезентативац Марко Дмитровић.

Фудбалери Арсенала ће од 21 сат у Лондону играти са Лансом у другом мечу петог кола групе Б.

Арсенал је први на табели са девет бодова, док је ПСВ други са осам. Ланс има пет, док је Севиља последња са два.

Севиља је после вечерашњег пораза изгубила све шансе за пласман у осмину финала елитног такмичења.