Лајпцигу мало два гола предности, "кључа" у "групи смрти"

Фудбалери Манчестер ситија победили су Лајпциг са 3:2 у утакмици петог кола групне фазе Лиге шампиона
Лајпцигу мало два гола предности, "кључа" у "групи смрти"Getty © Shaun Botterill

Иако се знало да ће оба клуба отићи у наредну фазу такмичења, Манчестер сити и Лајпциг су одиграли сјајну утакмицу у Енглеској.

Гости су имали два гола предности на полувремену, пошто је два гола постигао Опенда.

Ипак, Сити је у наставку потпуно преокренуо - прво је Ерлинг Холанд затресао мрежу у 55. минуту, затим је Фоден донео изједначење у 70. минуту, а победу је обезбедио Алварез у 87.

У другом мечу групе, Јанг Бојс је савладао Црвену звезду са 3:2.

Сити и Лајпциг иду даље, Јанг Бојс ће у Лигу Европе, док се Црвена звезда опрашта од европских такмичења.

За разлику од ове, у "групи смрти" ће бити узбудљиво до последњег минута.

Дортмунд је са 3:1 савладао у гостима Милан.

Оливије Жиру није искористио пенал у шестом минуту, али зато јесте Марко Ројс четири минута касније.

Чуквуезе је донео Милану изједначење до одласка на одмор, али су у наставку Бајн-Гитенс и Адејеми донели победу "милионерима".

У другом мечу, ПСЖ и Њукасл су одиграли нерешено 1:1.

Исак је погодио у 24. минуту, а Килијан Мбапе је у осмом минуту судијске надокнаде меча, са беле тачке, донео бод "свецима".

Дортмунд је једини сигуран учесник наредне фазе са 10 бодова, ПСЖ има седам, док Њукасл и Милан имају по пет.

Барселона је савладала Порто са 2:1, док је Атлетико био бољи од Фајенорда у гостима са 3:1.

Барселона ће у наредну фазу са 12 бодова, Порто и Шахтјор имају по девет, док је Антверпен без бодова.

Атлетико са 11 бодова, као и Лацио са бодом мање, иду у наредну фазу, Фејенорд има шест, а Селтик један бод.