Ајакс (поново) положио копље, Леверкузен незаустављив

Фудбалери Марсеља победили су Ајакс са 4:3 у утакмици петог кола Лиге Европе
Ајакс (поново) положио копље, Леверкузен незаустављивGetty © Tanjug/AP Photo/Daniel Cole

Непоправљиви Ајакс је уписао нови пораз у Европи, па је, након пет одиграних кола, закуцан за дно табеле са свега два освојена бода.

Спектакуларан меч су одиграли великани европског фудбала у Марсељу, а домаћин је дошао до предности у деветом минуту, голом Обамејанга са беле тачке.

Међутим, већ у наредном минуту гости су дошли до изједначења, а стрелац је био Броби.

Мбемба је поново донео вођство домаћем тиму у 26. минуту, аи су гости поново брзо одговорили - поново је Броби био стрелац, у 30. минуту.

Обамејанг је постигао нови гол у 48. минуту, а потом су "копљаници" остали са десеторицом на терену, пошто је искључен Бергујс у 63. минуту.

То их, ипак, није спречило да дођу до изједначења у 80. минуту, када је мрежу затресао Акпом.

Ипак, да бодови остану у Француској побринуо се Обамејанг, који је комплетирао хет-трик у трећем минуту судијске надокнаде.

У другом мечу групе Г, Брајтон је у гостима победио АЕК са 1:0.

Марсељ је први са 11 бодова, Брајтон има један мање, АЕК има четири, а Ајакс два.

Фудбалери Леверкузена остварили су пету победу у исто толико мечева, пошто су са 2:0 савладали Хекен у гостима.

Аталанта и Спортинг су одиграли нерешено - 1:1, док је Раков у гостима победио Штурм са 1:0.

Аталанта има 11 бодова, Спортинг осам, Штурм и Раков по четири.

Српски представникТСЦ одиграо је добар меч са Вест Хемом у Бачкој Тополи, али је поражен са 1:0.