Шестица Арсенала, Реалу дерби са Наполијем, луд меч виђен и у Лисабону

Занимљиво фудбалско вече у Европи, чак 20 голова постигнуто је на шест утакмица, а пласман у нокаут фазу Лиге шампиона обезбедили су Реал Мадрид, Арсенал, Интер, Реал Сосиједад...
Шестица Арсенала, Реалу дерби са Наполијем, луд меч виђен и у ЛисабонуGetty © Florencia Tan Jun / Stringer

Бајерн и Копенхаген су у Минхену претили празним оружјем и победника није било (0:0).

Баварци свакако као први иду у нокаут фазу из групе А, док је дански представник другопласирани са пет бодова, колико има и Галатасарај.

Манчестер јунајтед је последњи са четири и малом шансом да прође даље јер у последњој рунди игра баш са Бајерном.

У групи Б, Арсенал је шестицом оверио прво место у групи.

"Тобџије" су са свог стадиона испратиле Ленс резултатом 6:0 (5:0) и читав посао завршили су у првом полувремену.

Госте је начео Каи Хаверц у 13. минуту, а онда су до краја мрежу напунили Габријел Жезус, Букајо Сака, Габријел Мартинели и Мартин Едегор.

Коначан резултат поставио је Жоржињо са беле тачке у завршници сусрета.

Арсенал сада има 13 бодова, испред ПСВ-а који има осам, док је Ленс остао на пет. Севиља је последња са само два.

Велики дерби групе Ц припао је Реал Мадриду, који је у још једној веома ефикасној утакмици савладао Наполи – 4:2 (2:1).

Наполитанци су повели преко Ђованија Симеонеа, Реал преокренуо већ до полувремена головима Родрига и Џуда Белингема.

Почетком другог дела Замбо-Ангиса је поново шокирао "Сантјаго Бернабеу" и донео изједначење, али је херој "краљевског клуба" био млади Николас Паз.

Аргентинац је сјајним ударцем са 20 метара донео тријумф и Реал је задржао максимални учинак после пет кола.

Последњи гол дело је Хоселуа, који се претходно испромашивао и морао је да се извињава навијачима.

Екипа Валтера Мацарија је скупила седам и готово извесно ће као друга у нокаут фазу, док је Брага, која је одиграла нерешено 1:1 са Унион Берлином, трећепласирана са четири.

Немци су скупили два и могу једино да се надају да ће ићи у Лигу Европе.

Лудо је било и у Лисабону, где је Брага водила 3:0 на полувремену против Интера захваљујући хет-трику Жоаа Марија, али се вицешампион "старог континента" вратио у наставку – 3:3.

Марко Арнаутовић, Давиде Фратези и Алексис Санчес са пенала донели су реми, којим је Интер остао други са 11 бодова, колико има и првопласирани Реал Сосиједад.

Баски су одиграли без голова са трећепласираним Салцбургом (0:0).