Храбри ТСЦ поклекао у завршници, Вест Хем однео бодове из Бачке Тополе

Фудбалери Вест Хема савладали су ТСЦ у Бачкој Тополи са 1:0 у мечу петог кола Лиге Европе
Храбри ТСЦ поклекао у завршници, Вест Хем однео бодове из Бачке ТополеGetty © Srdjan Stevanovic

Бачка Топола је угостила Премијерлигаша, лондонски Вест Хем, а после 90 и кусур минута, може бити поносна на свој ТСЦ.

ТСЦ је одиграо одличан меч против јачег, звучнијег и далеко скупљег лондонског тима.

У првом делу игре екипа Жарка Лазетића је била опаснија и конкретнија, а искусни Лукас Фабијански је зауставио добре ударце Миловановића и Ћирковића.

Вест Хем није био нити једног тренутка квалитетнији ривал у Бачкој Тополи, али су успели да искористе пад концентрације у завршници и сломе ТСЦ.

Једна лопта убачена пред гол, а Томас Соучек се искрао одбрани и донео "чекићарима" победу.

У другом мечу групе, Фрајбург је декласирао Олимпијакос са 5:0.

Михаел Григорич је постигао хет-трик за 36 минута игре, а на 4:0 је повисио Сидилија у 42. минуту.

Доан је поставио коначан резултат у 77. минуту.

Вест Хем и Фрајбург имају по 12 бодова и изборили су пласман у наредну фазу.

За треће место ће се борити Олимпијакос и ТСЦ у последњем колу.

Грчка екипа има четири бода, а српски представник један.

Уколико ТСЦ победи Олимпијакос у Атини, пласираће се у нокаут фазу Лиге конференције.

• 30. нов 2023 • 20:37

20:37

Крај меча

ТСЦ - Вест Хем 0:1.

• 20:31

89' ГОЛ! Вест Хем води

Лопта је убачена пред гол ТСЦ-а, Соучек је стрелац.

• 20:28

79' Притиска Вест Хем

Гости у завршници меча притискају све јаче, ТСЦ за сада одбија све нападе.

• 20:04

61' Миловановић у прилици

Лопта је дошла до Миловановића, он шутирао добро, али недовољно добро да би се савладао Фабијански.

• 20:03

55' Спорији ритам у наставку

Нема прилика у другом делу игре, темпо је мало опао.

• 19:48

46' Настављен је меч

ТСЦ креће са центра.

• 19:32

Полувреме

Добра игра у првом делу игре, ТСЦ је био конкретнији и опаснији ривал.

• 19:17

33' Први шут гостију у оквир гола

Бенрахма је шутирао из дриблинга, али није био то јак ударац, па је Илић лако дошао до лопте.

• 19:16

31' Велика шанса за Ћирковића!

Погрешили су гости на својој половини, Ћирковић се нашао у одличној прилици, али је искусни Фабијански зауставио и овај ударац.

• 19:14

29' Илић је на трави после дуела са Мубамом

Голман и ТСЦ-а и нападач Вест Хема су се сударили у борби за лопту, голман домаћих је извукао дебљи крај.