Круна на фантастичан дан у Премијер лиги - спектакл Ситија и Тотенхема

Фудбалери Манчестер ситија и Тотенхема одиграли су нерешено - 3:3 у утакмици 14. кола Премијер лиге
Круна на фантастичан дан у Премијер лиги - спектакл Ситија и ТотенхемаGetty © Stu Forster

Фантастичан дан у Премијер лиги завршен је невероватним дуелом Манчестер ситија и Тотенхема.

Поштено је Манчестер сити изударао госте на свом терену, али ће на крају морати да се задовољи једним освојеним бодом.

Већ после шест минута је Хунг Мин Сон најавио спектакл - постигао је гол на асистенцију Дејана Кулуђевског и донео предност гостима.

Међутим, Сон је, само три минута касније, погодио и на другој страни - своју мрежу.

Неспретно је реаговао пред голом и лопта је завршила у мрежи.

Сити је свим силама кренуо у напад - ређале су се шансе као на траци.

Доку је погодио пречку и стативу (из једног шута), оквир гола је зауставио и Алвареза, а Ерлонг Холанд је промашио празан гол са десет метара.

После сјајне акције у 31. минуту, "грађани" су коначно дошли до предности, а гол је постигао Фил Фоден.

Тотенхем је изгледао ошамућено, али је "певце" са конопаца подигао Ђовани Ло Селсо, лепим голом у 69. минуту.

Сити је у завршници, ипак, дошао до новог вођства.

Бисума је изгубио лопту, а муњевиту контру је завршио Грилиш.

И када су сви помислили да се "грађани" обезбедили победу, Џонсон је убацио лопту пред гол, а Дејан Кулушевски одлично скочио и главом послао лопту у мрежу у 90. минуту.

Играчи Ситија су били бесни на крају меча, пошто је арбитар у надокнади прекинуо њихов напад због фаула, а потом није досудио пенал над Аканџијем (иако је ВАР соба потврдила одлуку).

Сити је трећу везану утакмицу на свом терену ремизирао - након Челсија и Ливерпула.

Тотенхем је прекинуо низ од три пораза и дошао до великог бода на тешком гостовању.

Сити је трећи са 30 бодова, док је Тотенхем пети са 27.