"Лудница" у Ливерпулу - седам голова и преокрет за 60 секунди

Фудбалери Ливерпула победили су Фулам са 4:3 у утакмици 14. кола Премијер лиге
"Лудница" у Ливерпулу - седам голова и преокрет за 60 секундиGetty © Clive Brunskill

Ливерпул и Фулам су одиграли спектакуларан меч на Енфилду у утакмици 14. кола.

"Редси" су дошли до предности у 20. минуту.

Трент Александер-Арнолд је сјајно извео слободан ударац, лопта је од пречку погодила голмана гостију и завршила у мрежи.

Четири минута касније, Фулам је дошао до изједначења.

Некадашњи фудбалер Ливерпула, Хари Вилсон, сместио је лопту у мрежу.

Играо се 38. минут када је Ливерпул поново дошао до предности, спектакуларним голом Алексиса Макалистера.

Аргентинац је опалио по лопти са дистанце, Лено није могао до ње, па је Ливерпул поново повео.

Ипак, на одмор се отишло са резултатом 2:2, пошто је у надокнади Тете савладао Келехера.

Фулам је у 80. минуту дошао до гола који је наговестио велико изненађење. Де Кордова-Рид је био стрелац, али се Ливерпул није предавао.

У игру је ушао Ватару Ендо у 83. минуту, а четири минута касније је феноменалним ударцем донео изједначење.

Већ у наредном нападу, Ливерпул је дошао до победе - Трент Александер-Арнолд је био стрелац.

Ливерпул је други на табели са 31 бодом, док је Фулам 14. са 15.

Челси је савладао Брајтон са 3:2, иако је читаво друго полувреме играо са играчем мање.

Енцо Фернандез у Колвил су донели Челсију предност, а изједначио је Буонаноте у 43. минуту, лепим голом.

У завршници првог дела игре, Челси је остао без Галахера, који је добио други жути картон.

Брајтон је нападао у наставку, али је Челси прву праву прилику искористио.

Џејмс Милнер је скривио пенал, а Енцо Фернандез је био сигуран са беле тачке.

Гости су успели да смање у судијској надокнади, када се у стрелце уписао Жоао Педро, али нису могли више од тога.

Брајтон је осми са 22 бода, Челси има три мање и налази се на десетом месту.

Вест Хем и Кристал Палас су одиграли нерешено - 1:1, док је на мечу између Борнмута и Астон Виле било 2:2.