Партизан славио, Звезда поражена у "вечитом" дербију, црно-бели јесењи шампиони

Фудбалери Партизана савладали су као домаћини екипу Црвене звезде са 2:1 (1:0) у 171. "вечитом" дербију. Партизан је победом дошао до првог места на табели Суперлиге Србије, на којем ће провести зимску паузу
Партизан славио, Звезда поражена у "вечитом" дербију, црно-бели јесењи шампиони© TANJUG/ MARKO ĐOKOVIĆ/ nr

Након девет везаних "вечитих" дербија, Партизан је напокон дошао до победе над љутим ривалом.

Црно-бели су успели да, иако аутсајдери у овом случају, дођу до веома битне победе.

Партизан је славио 2:1, головима Натха у првом и Салдање у другом полувремену.

Тим Игора Дуљаја, тако је успео да пре зимске паузе, врати лидерско место на табели и стекне бод предности у односу на Црвену звезду.

Од првог тренутка могло се наговестити да ће "вечити" дерби бити доста занимљив, јер су играчи обе екипе жестоко улазили у сваки дуел и борили се за сваку лопту.

У првом полуремену се играло у налетима који су се смењивали.

Након почетних 15 минута и одмеравања снага, Партизан је кренуо да прети, било је то у два наврата преко Натха, чији су ударци завршавали у рукама Глазера и поред гола.

Салдања је на једну лопту са десне стране мало закаснио и тако је пропала можда и најбоља прилика Партизана.

Звезда је ове опомене добро схватила, након чега је повезала редове и почела да игра боље и конкретније.

Ређале су се прилике гостију и право је чудо да ниједна лопта није завршила у мрежи црно-белих.

Прво је Мијатовић шутирао са ивице шеснаестерца, што је одбранио Јовановић, а потом је у два наврата Катаи покушао.

Уследио је поништен гол младом Мијатовићу, који је мало пожурио на пас Олајинке, па се активирао из офсајд позиције.

У 30. минуту је Звезда била најближа голу, пошто је успела да савлада голмана Јовановића, али је капитен домаћих Марковић, са гол линије успео да интервенише.

Било је то након корнера Хванга и неколико покушаја Катаија, када се лопта одбила до Олајинке, који је главом шутирао, али је сјајно реаговао Марковић.

Имао је своју шансу и Букари, али је његов шут искоса, завршио мало поред гола Партизана.

Таман када се помислило да је Звезда стекла потпуну иницијативу и да је питање тренутка када ће постићи гол, уследио је другачији расплет.

Стојковић је пробио по десној страни, а онда је уследио несмотрени старт Родића, који у свом шеснаестерцу руши ривала.

Судија Минаковић је прво показао само на корнер, али је након употребе ВАР технологије, досудио једанаестерац за Партизан.

Један Израелац је са беле тачке надмудрио другог, пошто је Натхо послао лопту у једну, а голмана Глазера у другу страну и тако донео црно-белима предност, са којом се отишло на полувреме.

Друго полувреме почело је у знатно слабијем ритму, што је наравно одговарало домаћима.

Партизан је у таквој ситуацији знао да игра и тако дошао до новог гола.

Након лошег испуцавања Глазера, Захид је одлично пробио и проиграо Салдању у 66. минуту.

Бразилац је био миран у завршници и левом ногом послао лопту у мрежу.

Два гола предности Партизана, довели су до тога да је Звезда морала да иде на све, или ништа.

Бахар је направио неколико измена, увео нападача Ендиаја, који је брзо успео да постигне гол и донесе одговор свог тима.

Играо се 71. минут када је Букари пробио и послао лопту са десне стране, а Ендиај је успео некако да је проследи у гол домаћих и смањи предност Партизана на 2:1.

Успела је Звезда до краја сусрета да још једном затресе мрежу црно-белих, али је поново то било из офсајд позиције.

Још једном је у недозвољеној позицији био Мијатовић, који је након шута Канге и одбране Јовановића, главом успео да пошаље лопту у мрежу. Ипак, ВАР је потврдио одлуку линијског судије, па је остало 2:1.

Упркос покушајима црвено-белих у преосталом времену, резултат се до краја сусрета није мењао.

• 20. дец 2023 • 19:59

19:59

Крај меча, Партизан је савладао Црвену звезду

Успео је Партизан да се одбрани и да дође до победе у 171. "вечитом" дербију.

Црно-бели су славили головима Натха и Салдање, док је једини стрелац за госте био Ендиај.

• 19:53

Надокнада износи седам минута

Четврти арбитар показао је да ће судијска надокнада износити седам минута.

• 19:46

85' - Нови поништен гол Звезди

Поново је Мијатовић постигао погодак, али је и овај поништен због офсајда.

Канга је шутирао са дистанце, Јовановић је одбио лопту испред себе, а Мијатовић се из офсајд позиције активирао када је главом послао лопту у мрежу.

• 19:40

79' - Одличан "слободњак" Канге, Јовановић на висини задатка

Канга је опробао шут из слободног ударца са неких 20 метара, био је то одличан шут, али је голман Партизана Јовановић још једном сјајно реаговао. Остаје 2:1 за црно-беле.

• 19:33

71' - ГОЛ! Звезда смањује на 2:1

Брзо је одговорила Црвена звезда, те голом смањила предност Партизана на 2:1.

Шериф Ендијај је утрчао на оштру лопту са десне стране и некако је успео да је проследи у мрежу домаћих.

• 19:29

68' - Мијатовић главом, поново брани Јовановић

Лучић је пробио по левој страни и послао добар центаршут ка Мијатовићу, чији ударац главом брани голман Јовановић.

• 19:28

66' - ГОЛ! Мајсторије Захида и Салдање, Партизан води 2:0

Лоше је испуцао лопту Глазер, она је стигла до Захида, који је одлично прошао једног чувара, проиграо Салдању који се извукао из офсајд замке, а потом и рутинском завршницом послао лопту у мрежу.

Партизан води 2:0 против Црвене звезде.

• 19:18

57' - Какву шансу не користи Партизан

Салдања је пробио све до петерца Звезде и шутирао, Глазер је одбранио, лопта се одбила до Захида, а Драговић је уклизавањем спречио погодак Партизана.

• 19:17

56' - Партизан узвраћа, Захид шутира мало поред гола

Прво је Кануте пробио по десној страни, одложио до Салдање, овај пронашао Захида, чији ударац иде поред гола Звезде.

• 19:16

54' - Звезда прва прети у наставку

Хванг је одлично "заломио" двојицу противничких играча, али је потом са дистанце шутирао право у голмана Јовановића.