Сити окренуо у Ливерпулу, Челси коначно победио

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Евертон са 3:1 у утакмици 19. кола Премијер лиге
Сити окренуо у Ливерпулу, Челси коначно победиоGetty © Naomi Baker

Сити је коначно дошао до победе, али се поштено презнојио и помучио за бодове у Ливерпулу.

Евертон је повео голом Џека Херисона у 29. минуту, а резултат се није мењао до одласка на одмор.

У наставку, "грађани" су сломили домаћина - прво је Фоден изједначио у 53. минуту, а затим је Алварез преокренуо са пенала у 64.

Коначан резултат поставио је Бернардо Силва у 86. минуту меча.

Сити је четврти на табели са 37 бодова, док је Евертон 17, са 16 освојених бодова.

Навијачи Челсија коначно имају разлога за славље, пошто је њихов тим коначно дошао до победе - савладали су на свом терену Кристал Палас са 2:1.

Мудрик је у 13. минуту донео предност "плавцима", а изједначио је сјајним голом Олисе у надокнади првог дела игре.

Челсију је поништен гол у 77. минуту због офсајда, али је у 89. Нони Мандуеке сигурно извео пенал и обезбедио победу Челсију.

"Плавци" су десети на табели са 25 бодова, док је Палас на 15. месту, са 18.

Вулверхемптон је био убедљив на гостовању Брентфорду - 4:1.

Вулвси су 11. на табели са 25 бодова, док Брентфорд има 19 и налази се на 14. позицији.