Салах се играо фудбала, Ливерпул срушио Њукасл и задржао прво место

Фудбалери Ливерпула савладали су на свом стадиону екипу Њукасла са 3:1 у мечу 20. кола Премијер лиге
Салах се играо фудбала, Ливерпул срушио Њукасл и задржао прво местоGetty © Jan Kruger

Пут од потенцијалног трагичара, до правог хероја, прошао је Мо Салах у сусрету са Њукаслом.

Египатски фудбалер у 22. минуту није искористио једанаестерац, пошто му је голман Дубравка одбранио ударац са беле тачке.

У првом полувремену по један погодак на обе стране био је поништен због офсајд позиција у којима су се налазили Дијаз и Бурн.

Других 45 минута донело је још више узбуђења, али и признатих погодака на обе стране.

Кренуло је већ у четвртом минуту наставка, када је веома течну акцију и асистенцију Нуњеза, Салах претворио у погодак.

Само пет минута касније, уследио је одговор Њукасла.

Гордон је дотурио лопту до свог нападача Исака, а шведски фудбалер је успео да матира Алисона и донесе изједначење гостима.

Утакмица се потпуно распламсала у последњих 15-ак минута.

Салах је у 74. минуту одлично проиграо Жоту, који је паметно проиграо Џоунса, за "мат" Ливерпула и предност од 2:1.

Четири минута касније, Египћанин је имао нову креативну мајсторију, пошто је спољним делом стопала проиграо Гакпа, који је повисио на 3:1.

Играо се 81. минут када је Ботман успео да главом, након прекида, постигне гол за госте и смањи на 3:2, те учини завршницу занимљивом.

Ипак, у 86. минуту је Дубравка оборио Жоту, па су "црвени" имали нови пенал.

Овога пута Салах је био прецизан, постигао други гол на мечу и поставио коначних 4:2.

Након 20 одиграних утакмица, Ливерпул има 45 бодова и први је на табели Премијер лиге, са три бода више од екипе Астон Виле.

Што се тиче Њукасла, они су остали на ниској деветој позицији, са 29 освојених бодова.