Звезда нестала у завршници у Лиону, АСВЕЛ "стотком" испратио црвено-беле

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од АСВЕЛ-а са 100:91, у Лиону у мечу 20. кола Евролиге

Деловало је да Црвена звезда има довољно и потребно да савлада француску екипу на гостовању, али је у завршници поклекла и доживела пораз.

Ушла је српска екипа добро и расположено у меч, вођена везаним тријумфима над Фенером и Партизаном.

Након уводног одмеравања снага, црвено-бели су заиграли боље и енергичније на обе стране терена.

То се брзо одразило и на резултат, пошто је тим Јаниса Сферопулоса имао девет поена предности у првој деоници.

Ипак, АСВЕЛ је у финишу прве и почетком друге четвртине, направио серију 11:0 и дошао до преокрета.

Уследила је рововска борба за сваку лопту и сваки кош до краја сусрета.

Ниједан тим није дозволио противнику да стекне осетнију предност, а читавим током другог полувремена владала је резултатска клацкалица.

Меч је ушао у неизвесну завршницу, у којој је АСВЕЛ успео да сурово казни периоде игре у којима се Звезда мучила у организацији напада.

На крилима Лија, Ендиаја и Џексона, домаћа екипа је одбила налете и покушаје Црвене звезде, те задржала предност и уписала победу.

Недовић је са 26 поена био најефикаснији у редовима Црвене звезде, док је Јаго завршио меч са 16 поена.

Француски тим до победе су водили Ли 23 и Ловерњ са 17 поена.

АСВЕЛ-у је ово тек четврта победа ове сезоне у 20 мечева у Евролиги.

Звезда је остала на осам победа и 12 пораза.

• 9. јан 2024 • 22:28

22:28

Крај меча: АСВЕЛ је савладао Црвену звезду

Француски тим одбио је налете Црвене звезде и дошао до победе резултатом 100:91.

• 22:23

38' - Звезда пред поразом

Игра се "као на траци" у последњој четвртини у Лиону, што више одговара АСВЕЛ-у, који има двоцифрену предност - 94:83.

• 22:14

35' - АСВЕЛ преузима контролу

Звездин "празан ход" дошао је у најгорем могућем тренутку по српски тим, што АСВЕЛ користи и стиче осетних осам поена предности - 80:72.

• 21:59

Крај треће четвртине: АСВЕЛ - Црвена звезда 70:67

Имала је Звезда у неколико наврата вођство у трећој деоници, али није успела да га сачува.

После 30 минута кошарке, АСВЕЛ води са три поена - 70:67.

Јаго и Недовић са 16 и 15 поена предводе стрелце Звезде, док Ловерњ са 12, а Ли и Скот са по 10 поена се истичу у АСВЕЛ-у.

• 21:53

26' - Минимално вођство Звезде

Ниједна екипа не успева да преузме контролу над утакмицом, самим тим и резултатом.

На четири минута до краја треће четвртине, српски клуб има минималну предност - 64:63.

• 21:42

21' - Настављен је меч

Почела је трећа четвртина...

• 21:23

Полувреме: АСВЕЛ - Црвена звезда 48:45

Домаћа екипа на паузу за полувреме одлази са предношћу од три поена.

Игра се у веома брзом ритму у Лиону, што више одговара АСВЕЛ-у.

• 21:07

15' - Распламсала се борба

Екипе се смењују у вођству, пошто су играчи нападачки рапсоложени на обе стране...

• 20:55

Крај прве четвртине: АСВЕЛ - Звезда 25:25

Након првих 10 минута кошарке, резултат је нерешен, захваљујући серији домаће екипе од 9:0.

Имала је Звезда осетну предност и потпуну контролу у првој деоници, али је АСВЕЛ одговорио енергијом и поенима у контри, стигао до изједначења.

Недовић са девет и Јаго са осам поена, најефикаснији су у редовима српске екипе.

Код домаћина се истичу Ловерњ са шест и Јаков са пет поена.

• 20:44

6' - Звезда у налету, имају осетнију предност

Након почетног одмеравања снага, Црвена звезда је заиграла боље на обе стране паркета.

То је донело лаке поене у транзицији, самим тим и предност од 19:12 након половине прве деонице.