"Фењераш" зауставио лидера, Ђирони само бод против Алмерије

Фудбалери Алмерије и Ђироне одиграли су нерешено - 0:0 у утакмици 20. кола Ла Лиге
"Фењераш" зауставио лидера, Ђирони само бод против АлмеријеGetty © David Ramos

Ђирона је неочекивано остала без бодова против Алмерије, као што је и неочекивано на врху табеле Ла Лиге.

Ђирона је до краја меча страховала и за овај један бод, пошто је Гарсија добио црвени картон у 80. минуту меча.

После 20 одиграних кола, Ђирона је прва на табели са 49 бодова, док је Алмерија последња са само шест.

У другом данашњем мечу, Валенсија је убедљиво савладала у гостима Кадиз - 4:1.

Хуго Дуро је у осмом минуту донео предност "слепим мишевима", али је изједначио Алкараз са пенала у 21.

Лопез је у 52. минуту поново донео предност Валенсији, која је преломила меч тек у последњим минутима.

Гуера је у четвртом минуту судијске надокнаде постигао гол, а коначан резултат поставио је Васкез, четири минута касније.

Валенсија је осма са 29 бодова, а Кадиз је 18. са 15.