Ђирона се не шали - срушила Барсу и вратила се на врх

Фудбалери Ђироне савладали су у гостима Барселону са 4:2 у утакмици 16. кола Ла Лиге
Ђирона се не шали - срушила Барсу и вратила се на врхGetty © David Ramos

Ђирона је апсолутни хит у шпанском фудбалу.

Одличне игре у претходном периоду крунисане су тријумфом у гостима над Барселоном.

Довбик је донео предност гостима у 12. минуту, али је изједначио Роберт Левандовски, седам минута касније.

Ипак, гости су на одмору имали предност, пошто је Мигел Гутијерез затресао мрежу у 40. минуту.

Барселона је нападала свим силама, али је Ђирона дошла до новог гола - Валери се уписао у стрелце у 80. минуту.

Илкај Гундоган је у првом минуту судијске надокнаде донео наду домаћима, али је искусни Кристијан Стуани поставио коначан резултат у петом минуту судијске надокнаде.

Ђирона је прва на табели са 41 бодом, мадридски Реал има два мање, а Атлетико и Барселона по 34.

У првом данашњем мечу, Атлетико је био бољи од Алмерије са 2:1, Кадиз и Осасуна су одиграли нерешено 1:1, док је меч Гранада - Билбао прекинут због смрти навијача на стадиону.