Влаховић наставио серију, али Јувентусу само бод против Емполија

Душан Влаховић постигао је 12. гол у Серији А, али је Јувентус на свом терену само ремизирао са Емполијем 1:1, у утакмици 22. кола Серије А
Влаховић наставио серију, али Јувентусу само бод против ЕмполијаGetty © Valerio Pennicino

Јувентус је очекивао три бода из дуела са Емполијем, али је рано искључење Милика у потпуности пореметило планове екипе Макса Алегрија.

Пољски нападач неопрезно је стартовао и у 18. минуту, после реакције ВАР собе, зарадио директан црвени картон.

"Стара дама" ипак је дошла до предности и то поготком незаустављивог Душана Влаховића, који се добро снашао у петерцу гостију и постигао свој 12. погодак у сезони.

Српски нападач налази се у сјајној форми, пошто му је гол против Емполија био шести у последње четири утакмице.

Влаховић је други стрелац Серије А, иза Лаутара Мартинеза - Аргентинац се 18 пута радовао у дресу Интера.

Емполи је стигао до изједначења у 70. минуту, када је Балданци савладао Шчесног и донео бод својој екипи.

Јувентус је задржао прво место на табели са 53 бода, два више од Интера, али торински тим има две утакмице више одигране.

Екипа из Милана у недељу гостује у Фиренци, а већ наредног викенда на програму је "дерби Италије" - Интер дочекује екипу Јувентуса.