Ливерпул не препушта врх, "црвени" прегазили Челси

Фудбалери Ливерпула савлдали су као домаћини екипу Челсија са 4:1 у мечу 22. кола Премијер лиге. "Црвени" су тако задржали лидерску позицију на табели енглеског шампионата
Ливерпул не препушта врх, "црвени" прегазили ЧелсиGetty © Clive Brunskill

Очекивао се дерби и нешто неизвеснији меч у дуелу Ливерпула и Челсија, али су изабраници Јиргена Клопа оправдали статус фаворита и доказали да су за класу изнад "плаваца".

Ливерпул је више него рутински савладао Челси и тако потврдио прво место на табели Премијер лиге.

Играо се 23. минут када је Жота начео мрежу ривала, а већ у 39. су домаћи водили са 2:0.

Стрелац другог гола био је Конор Бредли, који је код првог био асистент.

Бредли је играо тек други меч за Ливерпул у каријери и доказао да се ради о веома талентованом фудбалеру.

Имао је Ливерпул шансу да поведе са 3:0 у првом делу меча, али је Нуњез погодио оквир гола из пенала у надокнади првог полувремена.

Што нису успели тад, "црвени" јесу у 65. минуту, када је Собослај био стрелац, а Бредли поново асистент.

Кристофер Нкунку је у 71. минуту успео да смањи на 3:1 и да наду саиграчима у нешто другачији ток у завршници.

Ипак, само осам минута касинје, Луис Дијаз је био стрелац за нови гол Ливерпула и тако поставио коначних 4:1.

Упркос чак четири примљена гола, српски голман Ђорђе Петровић, био је запажен међу стативама гостију, а приликом Нуњезовог пенала је он интервенисао.