"Тигар" спасао Барселону, Атлетико у 90. минуту до победе

Фудбалери Барселоне и Атлетико Мадрида славили су у мечевима 20. кола Ла Лиге. "Блауграна" је савладала Осасуну са 1:0, док су "јорганџије" са 2:1 биле боље од Раја Ваљекана
"Тигар" спасао Барселону, Атлетико у 90. минуту до победеGetty © Alex Caparros

Бурно је у Барселони читаве сезоне, а поготово након што је тренер Ћави најавио оставку на крају сезоне.

Каталонски тим успео је минималним резултатом да савлада Осасуну и тако оправда статус апсолутног фаворита у овом мечу.

Мучила се поново Барса, а меч је преломио нико други до млади Виктор Роке, појачање из Бразила.

Млади 18-годишњи фудбалер постигао је свој први гол по доласку у Барсу, на асистенцију Кансела у 63. минуту.

Барса је уписала 14. победу у 22 одигране утакмице, те се са 47 бодова изједначила натрећем месту у домаћем првенству са Атлетико Мадридом.

"Јорганџије" су у 90. минуту успеле да савладају Рајо Ваљекано.

У 35. минуту је Мандава донео домаћима вођство, али је у 42. минуту Гарсија поравнао на 1:1.

Јунак победе Мадриђана био је Мемфис Депај, који је коначних 2:1 поставио у 90. минуту.

Барса и Атлетико имају седам бодова мање од другопласираног Реала, а осам мање од Ђироне која је прва на табели.