Партизан стигао велику предност Виртуса, па све просуо у последња два минута

Кошаркаши Партизана изгубили су у Болоњи меч 25. кола Евролиге - Виртус је тријумфовао 88:84. Београдски црно-бели сада имају негативан скор (12-13) и до краја лигашког дела очекује их жестока борба за пласман на једно од места које води у плеј-ин или плеј-оф елитног такмичења
Партизан стигао велику предност Виртуса, па све просуо у последња два минута© KK Partizan

Још једну утакмицу коју су могли да добију, али нису захваљујући својим грешкама, одиграли су кошаркаши Партизана у Болоњи, па на крају доживели пораз - 88:84.

Београдски црно-бели су поново показали неколико лица - успели су стигну и престигну двоцифрену предност расположеног противника, а онда својим грешкама успели да упропасте све добро што су претходно учинили.

Изузетно физички захтеван сусрет одиграле су две равноправне екипе, а домаћин је на крају имао више концентрације и у неизвесној завршници дошао до 16. тријумфа у такмичењу.

Почело је тврдо, прва деоница завршена је нерешеним резултатом, а онда је екипа Луке Банкија дошла до предности коју је чувала све до почетка последње деонице.

Та предност у појединим тренуцима износила је и 12 поена, али су Аврамовић и Пантер покренули црно-белу машинерију у трећем периоду и донели наду екипи Жељка Обрадовића да може до преокрета.

Тако је и било, Нанели је преузео палицу и донео вођство од шест поена на нешто више од два минута до краја.

Онда су уследиле почетничке грешке Партизанових играча, нарочито на увођењу лопте из аута, што је домаћин оберучке прихватио.

У самом финишу пресудила је тројка Лундберга, па промашај Пантера - Виртусови играчи су се добро снашли у пенал завршници и други пут ове сезоне савладали Партизан.

Најефикаснији на мечу био је Кевин Пантер са 22 поена, Нанели је додао 18, а Аврамовић 16.

У победничкој екипи по 20 поена убацили су Белинели и Лундберг.

Виртус је сада трећи на табели, Партизан тек 11, а црно-беле наредне седмице очекује дуел са Бајерном у Београду.

• 2. феб 2024 • 22:38

22:38

Крај меча, победа Виртуса 88:84

Нису успели црно-бели да дођу до преокрета у самом финишу меча и тако су уписали 13. пораз у сезони.

• 22:32

40' (84:81) Виртус преокреће, лопта за Партизан

Прво је Лундберг погодио тешку тројку, а онда Пантер промашио на другој страни.

Абас је оба пута прецизан са линије за слободна бацања и доноси Виртусу три поена предности.

Лопта је за Партизан, који ће после тајм-аута Обрадовића имати 9 секунди за потенцијално изједначење.

• 22:29

40' - (79:79) Драма у Болоњи!

Ушли смо у последњи минут утакмице, а резултат је изједначен.

Црно-бели су направили неколико несхватљивих грешака и дозволили противнику да дође до изједначења у самом финишу.

Очекује нас драма у последњих нешто мање од 60 секунди.

• 22:19

37' - (71:75) Нанели чува предност Партизана

Нанели је везао 6 поена - тројку, па поене уз фаул, Партизан одржава вођство у Болоњи.

Црно-бели су испунили бонус, Виртус има још један мали фаул да да.

• 22:10

34' - (64:67) Тројка Нанелија, Партизан води!

Серијом од 9:2, а после тројке Џејмса Нанелија, Партизан коначно води у Болоњи!

• 22:01

(62:58) Партизан смањио предност противника, са -4 улази у последњу деоницу

Одличних неколико минута Партизана, који смањује предност Виртуса на само четири поена - 62:58.

Суђење нећемо коментарисати, али бројне су одлуке арбитара у трећој деоници ишле на штету београдског тима.

Ипак, Пантер (17) и Аврамовић (14) држе црно-беле у животу, анулиравши Белинелијевих 18 поена.

Добра је ствар што ће Партизан последњи период почети нападом.

• 21:47

26' - (54:44) Двоцифрена предност Виртуса

Распуцао се Белинели, користи све грешке одбране Партизана и доноси Виртусу двоцифрену предност.

Искусни Италијан већ је постигао 18 поена, црно-бели у овим моментима имају нападачких проблема и не успевају да испрате жесток темпо који су наметнули Банки и кошаркаши болоњског тима.

• 21:42

24' - (47:41) Обрачун Аврамовића и Белинелија, Виртус чува предност

Аврамовић је везао 6 поена (тројка и поени уз фаул), али је на другој страни Белинели узвратио са 7, па Виртус и даље има предност.

Домаћа екипа је агресивнија на офанзивном скоку, али црно-бели и даље не дозвољавају противнику да се одлепи.

• 21:37

21' - (35:31) Настављен је меч у "Паладоци"

Нападом Виртуса настављен је меч у Болоњи.

• 21:21

(35:31) Води Виртус на полувремену

На средини утакмице, Виртус има 4 поена предности - 35:31.

Црно-бели се муче у нападу, али сјајном одбраном не дозвољавају противнику да се резултатски одлепи.

Последња четири напада у првом полувремену Партизан није искористио, али је то надоместио ангажованом одбраном, пре свих Доужера и Смаилагића.

Пантер је убацио 8, Нанели 7, а Аврамовић 6 поена за Партизан, на другој страни Белинели је на 8, а Лундберг на 6 поена.

Виртус је бољи у шуту, има више скокова и асистенција, али су црно-бели противника натерали на чак 11 изгубљених лопти (пет украдених).