Спектакуларан ватерполо класик, Хрватска се домогла полуфинала

Ватерполисти Србије поражени су у четвртфиналу Светског првенства у Дохи од селекције Хрватске, резултатом 15:13
Спектакуларан ватерполо класик, Хрватска се домогла полуфиналаGetty © Albert ten Hove/Orange Pictures/BSR Agency

Србија и Хрватска су, још једном, пружили спектакуларну борбу у базену.

Као и сваки дуел "делфина" и "баракуда", и овај у Дохи је био узбудљив и интересантан, а на крају и драматичан.

Искуснија Хрватска, добро је искористила више времена за одмор пред четвртфинале, па је боље ушла у меч.

Ипак, Србија није посустајала у ритму који је противник наметнуо.

Играло се гол за гол, па је прва четвртина завршена резултатом 4:4.

Друга је била још ефикаснија.

Србија је први пут повела на мечу (6:5), а одмах дошла и до два гола предности - 7:5.

Ипак, Хрвати су одмах одговорили, дошли до изједначења, па се на полувреме се отишло са 9:9 на семафору.

На старту треће четвртине су "затегнуте" одбране на обе стране.

Дуго се чекало на гол, а до њега је прва дошла Хрватска.

Само гол предности Хрватске на крају треће четвртине, најавио је још више узбуђења у последњој.

И било је драматично до саме завршнице.

Србија је пропустила своје шансе (два петерца је одбранио противнички голман), а онда је остала без искљученог Душана Мандића.

Хрватска је успела да сачува предност и домогне се полуфинала, где ће играти против бољег из дуела Мађарска - Француска.

Србија - Хрватска 12:14

Мандић је искључен, Хрватска има петерац.

• 18:10

Бурић постиже нови гол, Хрватска има два гола предности.

• 18:07

Србија - Хрватска 12:13

Сада је Страхиња Рашовић извео петерац, али је и његов ударац одбранио Бијач.

• 18:05

Исти такав напад - стрпљив и дуг - одиграла је и Хрватска, а Лорен Фатовић је постигао гол.