Одиграна су још два меча осмине финала Лиге шампиона, а виђена су само три поготка у 180 неизвесних минута фудбала
Арнаутовић је Интеров херој против Атлетика, ПСВ и Дортмунд изједначени пред реваншGetty © NurPhoto / Contributor

Коначни резултати:

• Интер - Атлетико 1:0
  • ПСВ - Дортмунд 1:1
  • 20. феб 2024 • 22:55

22:55

Крај - победа Интера, реми у Ајндховену!

Крај утакмица, Интер је победио Атлетико 1:0 голом Марка Арнаутовића, док су ПСВ и Дортмунд ремизирали 1:1.

Доста изједначена оба меча обећавају и узбудљиве реванше, јер ништа овде није готово. Ипак, у најбољој ситуацији Интер, прошлогодишњи финалиста.

• 22:38

79' - Гол Арнаутовића, Интер води 1:0!

Марко Арнаутовић је био у бројним шансама, а сада је коначно успео да стигне до поготка! Лаутаро је био у контри, изашао је "један на један" са Облаком, Словенац га је изблокирао, али тај ударац потом стиже до Арнаутовића који успева да затресе мрежу за вођство "неразура".

• 22:36

77' - Лаутаро прети Атлетику!

Центаршут са десне стране стиже право на главу Лаутару Мартинезу, који је добро шутирао, али сигуран је Јан Облак међу стативама гостију. И даље 0:0 у мечу Интера и Атлетика.

• 22:22

63' - Велики промашај Арнаутовића

Интер у шанси против Атлетика, Арнаутовић је одиграо дупли пас са Мартинезом, а потом аустријски репрезентативац са пет-шест метара успева да пребаци читав гол. Трећи покушај Арнаутовића откад је на терену, али ова је била прави зицер.

• 22:15

56' - ПСВ стиже до изједначења, 1:1!

Нови погодак у Ајндховену, а ПСВ је успео да стигне до 1:1.

Стрелац је Лук де Јонг из пенала!

• 22:05

По једна промена Интера и Атлетика

На старту другог полувремена, Марко Арнаутовић мења Маркуса Тирама, а на другој страни, Стефан Савић улази уместо Хименеза. Обе измене су због задобијених повреда.

• 21:48

Крај првог полувремена!

Само један гол у првих 45 минута, онај Маленов за Дортмунд у Ајндховену.

За то време, у Милану очекивано тврдо, Интер је био бољи, имао је пар покушаја преко Мартинеза, али неуспешно.

• 21:40

38' - Ево шансе за Интер!

Грешка Де Паула, Тирам је освојио лопту поред Вицела, асистирао је за Лаутара на ивици шеснаестерца, али Аргентинац катастрофално шутира у изгледној шанси.

• 21:37

36' - И даље мирно на "Меаци"

Као што бисмо и очекивали од тимова Симонеа Инзагија и Чола Симеонеа. За 35-36 минута игре нисмо видели много, доста тактичког надмудривања и још увек без иједног шута у оквир гола на овом сусрету.

• 21:24

24' - Гол у Ајндховену, Дортмунд води 1:0

Доњел Мален је стрелац за госте, Борусија стиже до вођства.

Марсел Забицер је асистирао, а Холанђанин потом матирао Бенитеза и тако утишао навијаче ПСВ-а.