Ангелина Топић пета на Светском дворанском првенству, Бибић без финала

Српска атлетичарка Ангелина Топић освојила је пето место у дисциплини скок увис на дворанском Светском првенству у Глазгову
Ангелина Топић пета на Светском дворанском првенству, Бибић без финалаGetty © Jane Barlow/PA Images

Топићева је до петог места на планети стигла захваљујући прескоченој висини 1,92 метра.

Није Српкиња касније успела да прескочи 1,95 из једног и 1,97 из два покушаја.

Златну медаљу освојила је Никола Олислагерс из Аустралије са прескочених 1,99, друга је сад већ бивша светска шампионка Јарослава Махучик из Украјине, трећа Словенка Лиа Апостоловски са прескочених 1,95, колико је прескочила и Немица Kристина Хонсел, али из више покушаја.

Српски атлетичар Елзан Бибић није успео да се пласира у финале трке на 1.500 метара, пошто је у својој квалификационој групи завршио као четврти.

Бибић је трку завршио са временом од 3:39.98, што му је најбољи резултат ове сезоне, али испоставило се недовољним за пласман у финале.