Палмер предводио, Мудрик ставио тачку на победу Челсија против Њукасла

Фудбалери Челсија савладали су као домаћини екипу Њукасла са 3:2 у мечу 28. кола Премијер лиге
Палмер предводио, Мудрик ставио тачку на победу Челсија против ЊукаслаGetty © Mike Hewitt /

Предуго се чекало, али напокон су фудбалери Маурисија Покетина показали делић свог потенцијала.

Челси је на свом стадиону савладао Њукасли тако четврти меч заредом остао непоражен.

Палмер је у шестом минуту проиграо Џексона, а овај погодио за рану предност "плаваца".

У 43. минуту су гости стигли до изједначења, а стрелац је био Исак.

Играо се 57. минут када је Палмер постигао погодак на асистенцију Фернандеза и тако вратио домаћину предност.

На 3:1 повисио је Мудрик, који је демонстрирао своју брзину и умеће са лоптом, када је заобишао неколико ривала и голмана Њукасла.

Гости су до краја меча успели да постигну један погодак и учине сам финиш узбудљивим.

Било је то у 90. минуту, када је стрелац био Марфи, али Њукасл до краја није успео да дође до бода.

Српски голман Ђорђе Петровић одиграо је читав меч на голу домаћег тима.

Две екипе остале су на 10. и 11. месту, али је Челси успео да смањи заостатак за "свракама" на један бод.