У дербију 29. кола шпанског првенства, Барселона је са убедљивих 3:0 савладала Атлетико у Мадриду
Феликс поново кобан по "своје", десеткована Барса приредила Атлетику дебакл у МадридуGetty © Angel Martinez

Преко годину дана Атлетико Мадрид није изгубио меч на стадиону "Ванда Метрополитано" у престоници Шпаније, а онда се појавила Барселона.Ж

Барса је у огромној мери била десеткована, пошто због повреда нису играли Педри, Гави, Де Јонг, Кансело, Торес и Балде.

Такође, у 42. минуту је Ћави зарадио други црвени картон ове сезоне, па је "кормило" поново преузео његов старији брат Оскар Ернандез.

Чак ни чињеница да је Атлетико овај дерби дочекао у добром расположењу због пласмана у четвртфинале Лиге шампиона, није променила однос снага две екипе.

Каталонци су више него убедљиво дошли до победе од 3:0, уз утисак да је врло лако могла да постигне још неки гол.

"Јорганџије" су боље ушле у меч, али је Барса прва повела.

Играо се 38. минут када је Левандовски искоса проиграо Феликса, а овај постигао погодак против екипе која га је послала у Барсу на позајмицу.

Феликс је читав меч испраћен звиждуцима са трибина, а посебно је то било изражено након гола који је постигао.

Тек два минута у другом полувремену, било је потребно гостима да дођу до новог гола.

Рафиња је искористио кикс средине терена Атлетика, упослио Левандовског, а пољски нападач на сјајан начин постигао гол од стативу гола који је чувао Јан Облак.

До краја меча виђен је још један гол, а поново је један од актера био Левандовски.

Још једном се Барсина "деветка" нашла у улози асистента, овога пута након центаршута ка Фермину, а млади фудбалер је главом матирао голмана домаћих и поставио коначан резултат.

У последњем минуту надокнаде, Витор Роке је побегао одбрани Атлетика, а десни бек Молина је направио прекршај и зарадио тако црвени картон.

Барселона је победом искористила кикс Ђироне и избила на друго место на табели Ла Лиге.

Ћавијев тим сада има 64 бода, што је осам мање од лидера Реал Мадрида, а два више од поменуте Ђироне.

Атлетико је пао на пето место, са 55 бодова, једним мање од четвртопласираног Билбаа.