Барсини клинци у четвртфиналу, Раја одбранио пенале Порту

Фудбалери Барселоне пласирали су се у четвртфинале Лиге шампиона, пошто су са 3:1 савладали екипу Наполија. Арсенал је након бољег извођења пенала, елиминисао Порто
Барсини клинци у четвртфиналу, Раја одбранио пенале ПортуGetty © Xavi Bonilla/DeFodi Images

Фудбалери Барселоне 23. пут у историји играће четвртфинале елитног такмичења, пошто су у реванш мечу осмине финала на "Монжуику" савладали екипу Наполија 3:1.

Наполитанци никада у историји нису савладали Барсу, па су наставили негативну традицију. Са "Марадоне" донели су само 1:1, а Ћави Ернандез им је супротставио изузетно младу екипу.

Први пут у историји Лиге шампиона догодило се да једна екипа почне меч са двојицом играча млађих од 18 година - Јамал и Кубарси, али то је изгледа дало резултат.

Барса је у само два минута постигла два гола и стекла велику предност у 17. минуту.

Прво је још један младић Фермин Лопез био прецизан, да би два минута касније Кансело налетео на лопту која се одбила од стативе и савладао Мерета.

Ипак, Наполитанци су смњили резултат у финишу првог дела, а стрелац је био Рахмани, после асистенције Политана.

Покушавао је Наполи у другом делу да дође до изједначења и евентуалних продужетака, али нису имали ни среће.

Осимен је пао после дуела са Кубарсијем, али холандски судија Макели није свирао пенал.

Барса је посао завршила у 83. минуту, када је Роберт Левандовски отклонио све сумње у Барсин пролазак међу осам најбољих у такмичењу.

У другој утакмици дана, Арсенал и Порто су приредили праву драму.

Енглески клуб успео је голом Тросара у 41. минуту да надокнади заостатак из првог меча.

Ипак, до краја регуларних 90, а потом и 120 минута, резултат се није мењао.

Победник двомеча био је познат тек након извођења пенала, а у серији шутева са беле тачке, боље су се снашле "тобџије".

Било је то први пут још од финала 2016. године, да је меч Лиге шампиона решен након пенал завршнице.

Давид Раја био је јунак Арсенала, пошто је одбранио два пенала: Галену и Венделу.

Прецизни за Арсенал били су Одегар, Хаверц, Сака и Рајс.

Голове за Порто у пенал серији постигли су Пепе Акино и Марко Грујић.

• 12. мар 2024 • 23:48

23:48

Арсенал иде у четвртфинале!

Још једном је Давид Раја прочитао ривала, овога пута одбранивши пенал Галену.

Како је Рајс погодио за енглески клуб пре тога, Арсенал је са 4:2 славио у пенал серији и изборио пласман у четвртфинале.

Порто је завршио овогодишње такмичење у Лиги шампиона.

• 23:47

Трећа серија: Арсенал - Порто 3:2

Сака је погодио за Арсенал, а српски фудбалер Марко Грујић постигао је гол за Порто.

"Тобџије" воде 3:2 након три серије.

• 23:44

Друга серија: Арсенал - Порто 2:1

Раја је одбранио ударац Вендела, а пре тога је прецизан био Хаверц.

Арсенал води у пенал серији 2:1.

• 23:42

Прва серија: Одегард и Акино прецизни

Након прве пенал серије је 1:1, пошто су прецизни били Одегард на једној, а Акино на другој страни.

• 23:37

Пенали у Лондону!

Ни након додатних пола сата фудбала, победник двомеча Арсенала и Порта се није одредио.

Пласман у четвртфинале Лиге шампиона, избориће бољи из пенал серије која следи.

• 23:22

106' - Почео је други продужетак

Последња шанса да Арсенал или Порто дођу до гола и пролаза даље. Уколико то не ураде у наредних 15 минута, гледаћемо пенале.

• 23:20

Крај првог продужетка, без промене резултата

Није било голова у првих 15 минута додатне игре у Лондону. Арсенал води 1:0, а у укупном резултату је 1:1.

• 22:58

Продужеци у Лондону!

Арсенал је голом Тросара надокнадио гол минуса из прве утакмице, па укупним резултатом 1:1 "тобџије" и Порто одлазе у продужетке.

• 22:55

Барса је у четвртфиналу!

Фудбалери Барселоне савладали су у реваншу Наполи 3:1 и после 1:1 у првој утакмици - обезбедили су пласман у четвртфинале елитног такмичења, 23. пут у историји клуба.

• 22:46

83' - ГОЛ! Левандовски доноси Барси 3:1

Одличан напад Барсе и Левандовски постиже гол за 3:1 - Каталонци имају два гола предности и десетак минута их дели од четвртфинала!