Седми дан Светског првенства у Катару донео је узбудљиве утакмице у групама Ц и Д. У првом мечу дана, Аустралија је остварила битну победу над Тунисом. Пољска је са 2:0 савладала Саудијску Арабију, Француска је била боља од Данске са 2:1, док је у затварању програма, Аргентина надиграла Мексико са 2:0
Аргентина у финишу сломила отпор Мексика, Мбапе срушио Данску, победе Пољске и АустралијеGetty © Richard Heathcote
  • 26. нов 2022 • 21:55

21:55

Крај меча: Аргентина - Мексико 2:0

Головима Лионела Месија у 64, као и Енца Фернандеза у 87. минуту, Аргентина је уписала прву победу и освојила прве бодове на Светском првенству у Катару.

• 21:48

88' - ГОЛ! Енцо Фернандез мајсторијом ставља тачку на меч

Спектакуларан погодак Фернандеза, који након "скраћеног" корнера Аргентине и додавања Месија, сјајним ударцем матира Очоу и вероватно ставља тачку на меч.

• 21:30

70' - Добар напад Аргентине, Молина лоше шутира

"Гаучоси" су разменили додавања и изборили позицију за центаршут са леве стране, учинио је то Акуња, лопта је стигла до Молине, који из прве шутира преко гола Мексика.

• 21:25

65' - ГОЛ! Меси доноси вођство Аргентини

Перфектан ударац омаленог фудбалера, који је можда и први пут на мечу имао иоле простора да прими лопту, лицем се окрене ка голу, намести се и упути ударац, који је био хируршки прецизан.

Аргентина стиже до битног гола и битног вођства у борби за нокаут фазу.

• 21:12

51' - Месијев слободњак иде преко гола

Имао је прилику Аргентинац, пошто је пробао из слободног ударца са неких 18 до 20 метара удаљености, али је Месијев шут завршио преко гола.

• 21:03

46' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме на стадиону "Лусаил".

• 20:49

Крај првог полувремена: Аргентина - Мексико 0:0

Након првих 45 минута, није виђен постигнут гол на мечу Аргентине и Мексика.

Очекивало се много више од дуела ове две селекције, али је у првом полувремену виђено тек једно право узбуђење, када је Вегин покушај из слободног ударца, успешно одбранио голман Аргентине Емилијано Мартинез.

• 20:44

45' - Најбоља прилика у првом делу, Мартинез брани слободњак Веге

Одлично је шутирао Мексиканац Вега из слободног ударца са неких 20-ак метара, али је још боље одбранио голман Аргентине Мартинез.

• 20:26

25' - Мексико не дозвољава Месију да игра

Фантастично за сада маркирају фудбалери Мексика највећу претњу у редовима Аргентине - Лионела Месија, којег одмах по пријему лопте удвајају или чак шаљу и трећег чувара на њега.

Ни након 25 минута није виђен неки озбиљнији напад и прилика испред оба гола.

• 20:09

10' - Тврд почетак меча

Осим нешто грубљих фаулова на средини терена, није много тога могло да се види у уводних 10 минута сусрета.