Нови неуспех Србије, "орлићи" у Лесковцу поражени од Северне Ирске

Млада фудбалска репрезентација Србије поражена је од Северне Ирске резултатом 1:2, у мечу седмог кола групе Ф квалификација за Европско првенство

Још један неуспех доживели су "орлићи".

Србија није успела на домаћем терену да савлада Северну Ирску, упркос томе што је прва стигла до вођства.

Изабраници Љубинка Друловића, повелу су голом капитена Стефана Митровића у 40. минуту.

Крилни нападач Вероне је био стрелац на другом узастопном меу државног тима, а асистент му је био Алекса Матић.

Преокрет гостију креирао је везиста Џастин Девени

Везиста Кристал Паласа је био двоструки асистент, прво Чарлију Алену у 56, а затим и Крејгу Фаркуару у 70. минуту.

Србија сад има 13 бодова из седам утакмица и налази се на трећем месту.

Украјина има 18, а Енглеска 15 бодова, али из шест одиграних утакмица.

Директан пласман на Европско првенство обезбедиће девет победника група и три најбоље другопласиране селекције.
Шест слабијих другопласираних ће у бараж, а три победника бараж дуела ће на ЕП. Континентални шампионат одржаће се следеће године у Словачкој.

Млада репрезентација Србије ће у мечу наредне рунде, 6. септембра играти као гост против Украјине.