Немци трљају руке, Костариканци из првог шута шокирали Јапанце

Поразу Јапана највише се обрадовала селекција Немачке која сада има прилику да се пласира даље и у случају да изгуби од Шпаније
Немци трљају руке, Костариканци из првог шута шокирали ЈапанцеGetty © Christopher Lee / Stringer

Фудбалери Костарике шокирали су Јапан у другом колу Светског првенства и победили минималним резултатом (1:0), потпуно закомпликовавши ситуацију у групи Е.

"Самураји" су имали прилику да овере пласман у нокаут фазу Мундијала, али сада ће морати да стрепе јер имају три бода, колико и Шпанци и Костариканци, док су Немци на "нули".

Дуел на стадиону "Ахмад бин Али" био је поприлично досадан, без великих прилика, иако је Јапан имао иницијативу и боље покушаје.

Након досадног првог полувремена, у игру је ушао херој Такума Асано који је још једном продрмао свој тим, само што то сада није било довољно. Кејлор Навас је чувао Костариканце, а одлучујући тренутак се догодио у 81. минуту.

Костарика је дошла до вођства преко Фулера, који је искористио асистенцију Техеде. Он је после катастрофалне грешке ривала испред свог казненог простора лепо гађао и погодио за 1:0.

Тада је поставио коначан резултат и осим свом тиму, помогао и Немачкој.

Немци сад имају шансу да се пласирају даље и у случају да изгубе од Шпаније од 20 часова.