Завршен светски шампионат у кросу у Београду, Киплимо одбранио титулу

Завршен је шампионат света у кросу, који се ове године одржао у Београду, а победу је однео Џејкоб Киплимо, репрезентативац Уганде
Завршен светски шампионат у кросу у Београду, Киплимо одбранио титулу© FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ/ nr

Такмичар из Уганде је трку на 10 километара завршио у времену (28,09).

Тако је одбранио титулу са претходног првенства у Аустралији, а укупно освојио трећу у каријери.

Сребро је освојио Етиопљанин Берих Арегави (28:12), а бронза је отишла у руке Кенијцу Бенсону Киплангати (28:14).

У женској конкуренцији виђена је доминација Кенијки које су освојиле првих пет места.

Титулу је одбранила Беатрис Чебет (31:05), друго место освојила је Лилијан Ренгерук (31:08), док је трећа била Маргарет Кимпембо (31:09).

На Светском првенству учествовало је 485 атлетичара из 51 земље света.

Трке уживо је испратило више од 8.000 гледалаца, а ТВ пренос путем сателита пратило је 50 земаља планете.