Канађани забринули Хрвате, Крамарић и Ливаја донели преокрет

Репрезентација Хрватске савладала је Канаду са 4:1 у утакмици другог кола групе Ф на Светском првенству у Катару
Канађани забринули Хрвате, Крамарић и Ливаја донели преокретGetty © Alex Grimm

Утакмица у Дохи је почела спектакуларно – Канада је већ у другом минуту дошла до предности.

Милан Борјан је послао дугу лопту, Ларин је савршено примио и одложио за Бјукенена, а овај идеално центрирао за Алфонса Дејвиса, који главом закуцава лопту у мрежу.

Канада је показала да може да игра против Хрватске, али се недуго након гола потпуно повукла, па је Хрватска кренула све снажније у напад.

Хрвати су затресли мрежу у 26. минуту, али је гол Крамарића поништен због офсајда у којем се нашао асистент, Марко Ливаја.

Међутим, десет минута касније није било офсајда, када је Крамарић примио лопту и сместио је у мрежу.

Хрватска је до полувремена дошла до потпуног преокрета, пошто је у 44. минуту Ливаја постигао гол.

Канађани су у наставку покушавали да угрозе Доминика Ливаковића, али нису успевали ништа конкретно да направе у завршној трећини терена.

Када се ломио меч, Крамарић је постигао други гол на мечу.

Мирно је примио лопту, наместио је на леву ногу, а потом прецизним ударцем, кроз ноге противничком дефанзивцу, затресао мрежу.

Тачку је ставио Ловро Мајер, голом у судијској надокнади.

Милер је велику грешку направио, Оршић дошао до лопте и несебично додао до Мајера, који је спровео у мрежу.

Канада је уписала други пораз на турниру и после трећег меча ће се опростити од Светског првенства.

Хрватска и Мароко имају по четири бода, Белгија три, па ће последњи меч у групи донети одговор на питање – ко ће у наредну рунду.