Леверкузен и даље без пораза, Ливерпул без чуда у Бергаму

У полуфиналу Лиге Европе играће Аталанта, Леверкузен и Рома, док се у дуелу Марсељ - Бенфика играју продужеци
Леверкузен и даље без пораза, Ливерпул без чуда у БергамуGetty © Rob Newell - CameraSport

Нови шампион Немачке је у првом мечу на свом терену славио са 2:0, а Вест Хем је био на добром путу да поравна.

После 13 минута игре, Антонио је донео домаћину предност.

Играо је домаћин офанзивно, али није успео да дође до другог гола, па је Леверкузен у завршници меча дошао до гола који га је сачувао првог пораза у сезони.

Фримпонг је изједначио у 89. минуту меча.

Фудбалери Роме су у великом стилу дошли до полуфинала.

Након победе у првом мечу против Милана (1:0), "вучица" је славила и у реваншу на свом терену.

Манћини је решио први дуел, а донео је предност Роми и у другом - постигао је гол у 12. минуту.

Пауло Дибала је повисио на 2:0 десет минута касније, а онда је Рома остала са десеторицом на терену.

Зеки Челик је добио директан црвени картон у 31. минуту.

Стефано Пиоли је убацио Луку Јовића у игру пре одласка на одмор, а онда све карте бацио на напад.

Милан је успео да дође до гола, али прекасно - у 86. минуту је Габија затресао мрежу.

Аталанта је, такође, успела да одбрани предност из првог меча против Ливерпула (3:0).

Ливерпул је најавио магично вече, пошто је већ у седмом минуту дошао до предности.

Руђери је играо руком у казненом простору, а Салах је сигурно извео пенал.

Међутим, домаћин је у Бергаму потпуно затворио госте, па је минималним поразом изборио пласман у полуфинале.

Последњи полуфиналиста се чека, играју се продужеци на мечу Марсељ - Бенфика.