Бајерн везује победе, декласиран Унион Берлин

Фудбалери Бајерна савладали су у Берлину екипу Униона са 5:1 у мечу 30. кола Бундеслиге
Бајерн везује победе, декласиран Унион БерлинGetty © Maja Hitij

Иако су остали без математичких шанси за првим местом на табели, фудбалери Бајерна показали су одличну партију против Унион Берлина.

Питање победника било је решено у финишу првог полувремена, када је гост постигао два гола.

Прво је Кимих у 29. минуту донео Баварцима предност, да би у надокнади првог дела Бајерн постигао и други гол.

Било је то дело Кејна из слободног ударца.

Није тим из Минхена спуштао темпо у другом полувремену, пошто је постигао још три гола.

Стрелци су били Милер у 53, Тел у 62. и поново Милер у 66. минуту меча.

"Почасни" погодак за домаћи тим, постигао је Вертесен у 91. минуту.

Тим Томаса Тухела је уписао победу и 66. бод, што је три више од трећепласираног Штутгарта.

Бајерн је остао без шанси за титулу, пошто је Леверкузен први са 13 бодова више и мечом мање од тима из Минхена.

Унион Берлин остаје на 14. месту са 29 бодова, само три више од тимова из зоне испадања.