Фудбалери Бајер Леверкузена и Штутгарта одиграли су нерешено 2:2 у мечу 31. кола Бундеслиге
Момци који одбијају да изгубе - Леверкузен у надокнади времена наставио невероватан низGetty © Leon Kuegeler

Да тим Ћабија Алонса одбија да буде поражен ове сезоне, потврђено је и након дуела са Штутгартом.

Деловало је да ће напокон Леверкузен бити савладан и то на њиховом терену, али уследио је још један гол у самој завршници, нешто што им полази за ногом читаве сезоне.

Настављен је непобедиви низ, тачније продужен на чак 46 мечева у свим такмичењима.

У првом полувремену није било голова, а у размаку од 10 минута у другом, гости су постигли два.

Фунрих је у 47. минуту донео Штутгарту предност, а у 57. је Ундав повисио на 0:2.

Четири минута касније, Леверкузен је показао знаке живота, пошто је Адли смањио на 2:1.

Андрич је у шестом минуту надокнаде постигао гол који је поставио коначних 2:2.

Леверкузен је већ раније обезбедио титулу у Бундеслиги, прву у историји клуба.

Штутгарт је освојио битан бод, пошто сада заузима треће место на табели, са 64 бода, два више од Лајпцига и седам више од Борусије.