Иста мета, исто одстојање - Сити и даље без кикса

Фудбалери Манчестер ситија победили су у гостима Нотингем Форест са 2:0 у утакмици 35. кола Премијер лиге
Иста мета, исто одстојање - Сити и даље без киксаGetty © Robbie Jay Barratt - AMA

Арсенал је славио у градском дербију, а онда се надао киксу Манчестер ситија у Нотингему.

Међутим, екипа Пепа Гвардиоле је још једном одрадила рутински посао, па и даље слови за главног фаворита за освајање шампионске титуле.

Нотингем Форест је на тренутке играо заиста добар фудбал, претио гостима и играо отворено, али екипа Нуна Еспирита Санта није искористила прилике које су се указале.

"Грађани" су до предности дошли у 32. минуту, голом Јошка Гвардиола, који је главом сместио лопту у гол након корнера који је извео Кевин де Брујне.

Ерлинг Холанд је у игру ушао у 62. минуту, а девет минута касније је повисио на 2:0.

Шампионска трка се наставља - Арсенал је први са 80 бодова, док је Сити други са 79 али и утакмицом мање.

До краја шампионата Арсенал има три утакмице, а Сити четири.