"Тобџије" непогрешиве, убедљива победа за прво место

Фудбалери Арсенала савладали су екипу Борнмута са 3:0 у мечу 36. кола Премијер лиге
"Тобџије" непогрешиве, убедљива победа за прво местоGetty © Ryan Pierse

Изабраници Микела Артете решени су да ураде све што је у њиховим рукама и ногама у борби за титулу Премијер лиге.

Потврда тога стигла је у мечу са Борнмутом, који су убедљиво савладали са 3:0.

Можда и кључни моменат меча догодио се у самом финишу првог полувремена.

Гости су успевали да пруже веома солидан отпор, али су скривили једанаестерац, који је у 45. минуту у гол претворио Сака.

То је у великој мери олакшало посао домаћима, па је Арсенал у наставку постигао још два гола.

У 70. минуту је Тросар био стрелац, на асистенцију Рајса, а потом се енглески везиста и сам нашао на листи стрелаца.

Било је то у седмом минуту надокнаде, после асистенције Жезуса, чиме је постављен коначан резултат.

"Тобџије" се налазе на првом месту на табели, са четири бода више од Манчестер ситија, који има два меча мање.

Борнмут је остао на 10. месту на табели, са 48 освојених бодова.

У наредном колу, Арсенал ће играти против Манчестер јунајтеда у гостима, док ће Борнмут угостити Брентфорд.