После пет узастопних неуспеха, црно-бели су остали несавладани, али поново нису дошли до комплетног плена
Партизан прекинуо низ пораза, али опет кикснуо – сада и Лига шампиона виси о концу© Dusan Milenkovic/ATAImages

Фудбалери Партизана ремизирали су на гостовању код Напретка у Крушевцу резултатом 3:3 (2:1) у утакмици четвртог кола плеј-офа Суперлиге Србије.

Александар Филиповић довео је црно-беле у вођство поготком у шестом минуту, а онда је уследио преокрет домаћина, уз два гола Андрије Мајдевца, у 19. и 51. и Небојше Бастајића у 26. минуту.

Ипак, до краја Алекса Јанковић у 80. и Никола Стевановић у 89. минуту (аутогол), после ударца Гајаса Захида, спречили су шести узастопни пораз црно-белих.

Изабраници Алберта Нађа остали су на другој позицији са 71 бодом, али имају само два више од ТСЦ-а, на три кола пре краја.

Друга позиција доноси квалификације за Лигу шампиона, док би падом на треће место, Партизан морао да се задовољи квалификацијама за друго по јачини европско такмичење – Лигу Европе.

Истовремено, ТСЦ је савладао Раднички из Крагујевца 4:3 и смањио заостатак у борби за друго место само на два бода.

Двоструки стрелац био је Ифет Ђаковац, у 10. и 56. минуту из пенала, Саша Јовановић погодио је у шестом, а Немања Стојић у 15. минуту за високих 4:0.

После тога екипа из Бачке Топле је "стала", што су гости искористили и умало дошли до изједначења.

Погађали су Вајди Сахли у 60, Стојић (аутогол) у 79. и Никола Букумира у 90+2. минуту.

Од 18 сати играју Војводина – Чукарички, а од 18.30 у Лучанима Младост дочекује Црвену звезду.