Непобедиви Леверкузен херојски до финала, Аталанта преломила Французе

Фудбалери Бајер Леверкузена и Аталанте пласирали су се у финале Лиге Европе, пошто су елиминисали Рому, односно Марсељ
Непобедиви Леверкузен херојски до финала, Аталанта преломила ФранцузеGetty © Boris Streubel - UEFA

Након ремија Марсеља и Аталанте у Француској у првом мечу, било је јасно да ће одлука о финалисти и дефинитивно бити донета након реванша.

Италијанска екипа била је бољи ривал на свом терену, те заслужено славила са 2:0.

Први гол пао је тачно након пола сата фудбала, а стрелац је био Лукман.

Седам минута у другом полувремену, било је потребно француском тиму да постигне још један, веома битан погодак.

Играо се 52. минут, а гол је постигао Ругери.

Покушавао је тим тренера Гасеа да постигне барем један погодак и учини завршницу узбудљивијом, али је Аталанта до краја сусрета постигла још један гол.

Туре је у надокнади затресао мрежу гостију и поставио коначних 3:0.

"Богиња" се тако пласирала у финале Лиге Европе, које ће се ове године одржати у Даблину.

Други финалиста је екипа Бајер Леверкузена.

Деловало је да ће немачки тим уписати први пораз у сезони, али су играчи Леверкузена поново приредили херојски подвиг.

Са два гола у финишу меча, успели су да дођу до ремија са Ромом и пролаза од 4:2 у укупном резултату.

"Фармацеути" су у првом мечу славили са 2:0, па је "вучица" имала тежак задатак.

Ипак, Рома је головима Паредеса успела да надокнади заостатак.

Аргентинац је био стрелац из пенала у 43. и такође са беле тачке у 66. минуту.

Тренутак који је на крају одлучио овај двомеч, одвио се у 82. минуту сусрета, након центаршута Грималда, када је Манчини сместио лопту у сопствену мрежу.

Играо се 97. минут када је Станишић постигао погодак који је оставио Леверкузен у игри да читаву сезону у свим такмичењима заврши без пораза.

Леверкузен је тако дошао до повољног резултата и пласмана у финале такмичења.

Финале Лиге Европе је на програму 22. маја.