Величанствен окршај Дончића и Јокића, Далас однео победу у драматичној завршници

Кошаркаши Даласа савладали су у гостима, у узбудљивој завршници, Денвер са 116:115

Средином последње четвртине ретко ко је помислио да би могло доћи до драматичне завршнице у "Бол арени" у Денверу.

Далас је имао двоцифрену предност на четири минута до краја 111:101, али је онда Денвер "убацио у пету", направио серију 11:0 и подигао публику на ноге.

У узбудљивом "фото-финишу", Никола Јокић је имао прилику да донесе изједначење, 12 секунди пре краја, али је једно слободно бацање промашио.

Спенсер Динвиди је био сигуран на супротној страни, па су Мавси сачували предност и дошли до победе.

Најефикаснији у победничком тиму био је Тим Хардевеј са 29 поена, али је и на овом мечу све зависило од Луке Дончића - остварио је "трипл-дабл" са 22 поена, 12 асистенција и десет скокова.

Слична ситуација и у пораженом тиму - Арон Гордон је убацио 27 поена, али је Никола Јокић био надомак "трипл-дабла".

Српски кошаркаш је постигао 19 поена, уз осам асистенција и осам ухваћених лопти.

Кливленд је на свом терену савладао Лејкерсе са 116:102.

Донован Мичел је растурио госте из "града анђела" са 43 поена, а пратио га је Ален са 24.

Леброн Џејмс је био најефикаснији у пораженој екипи са 21 поеном, а Брајант је додао 19.

Лејкерси су били, практично, без помоћи Ентонија Дејвиса, који је започео меч, али врло брзо напустио терен због "симптома сличних грипу" и није се враћао у игру.

У последњем мечу вечери, Детроит је изненадио Мајами на Флориди и победио са 116:96.

Бојан Богдановић је предводио госте са 31 поеном.

Српски кошаркаш у редовима Хита, Никола Јовић, на терену је провео девет минута, а постигао пет поена уз једну ухваћену лопту.