
Због вожње у пијаном стању: Из саобраћаја искључено 1.792 возача

Припадници Министарства унутрашњих послова, Управе саобраћајне полиције у
током међународне акције појачане контроле саобраћаја, спроведене заједно са осталим чланицама РОАДПОЛ-а (мрежа саобраћајних полиција Европе), од 15. до 21. јуна, искључили су из саобраћаја 1.792 возача, због управљања возилом под дејством алкохола и 75 возача под дејством психоактивних супстанци.

"Контролисано је више од 66.500 возача, а поред ових прекршаја откривено је још 17.369 прекршаја друге врсте. Наглашавамо да је чак 269 возача задржано у службеним просторијама јер су управљали возилом са више од 1,20 промила алкохола у организму", саопштено је из МУП-а.
Како се додаје, "имајући у виду да предстоји период одржавања великог броја музичких фестивала, концерата и других манифестација на којима се окупља велики број грађана, посебно младих, МУП апелује на све учеснике у саобраћају да не управљају возилом уколико су конзумирали алкохол или психоактивне супстанце".



