
СДА у клинчу са шефом дипломатије Израела, Додик: Није исламофобија рећи истину

Лидер СНСД Милорад Додик изјавио је да коментари из Сарајева на изјаву израелског министра спољних послова Гидеона Сара делују "крајње цинично".
Сар је после сусрета са Жељком Цвијановић, чланом Председништва БиХ из Републике Српске, позвао на заштиту хришћана у БиХ.
Странка демократске акције (СДА) Бакира Изетбеговића је то прогласила делом "договореног пропагандног притиска на Бошњаке", као и мешање у унутрашња питања Босне и Херцеговине на "трагу неистинитих исламофобних наратива Додиковог режима".
"Није исламофобија рећи истину. Није пропаганда указати на намеру бошњачких странака да доминирају над Србима и Хрватима. Али је антисемитизам ускраћивати јеврејском народу, над којим је спроведен највећи геноцид, право да се брани", написао је Додик на Иксу.
Додао је да је "чиста трагикомедија" то што СДА замера Сару наводно мешање у унутрашња питања БиХ, док моли да земља остане протекторат у којем одлучују странци.

"Још неукусније делује фалсификовање историје, позивање на наводне заслуге из прошлости, уз истовремено организовање скупова подршке Хамасу и Хезболаху", рекао је Додик.
Он је похвалио чињеницу што се СДА "бар на тренутак сетила конститутивних народа и Устава", ако и само да критикује израелског шефа дипломатије, док одбија да поштује тај исти устав и договара се са другим народима.
"Истина боли, а министар Сар је само истину изговорио. А, ако Бошњаци желе да покажу поштовање јеврејском народу, онда треба да предају Хагаду Израелу, а не да је носају по свету и извргавају руглу", рекао је Додик.
СДА је у свом саопштењу навела да је "над Бошњацима почињен геноцид" и да су им "ускраћена права и жртве су доминације и апартхејда". Такође је подсетила "ционисте" да су муслимани света спасавали Јевреје из Шпаније и живели "заједно, у миру, поштујући једни друге" скоро 500 година, као и да су Бошњаци "ризикујући своје, спашавали животе Јевреја, али и њихову баштину, попут сарајевске Хагаде" током Другог светског рата.



