
Скуп "Србија - једна породица": Окупило се око 207.000 људи, Вучић најавио оставку
Скуп "Србија - једна породица" коју организује Српска напредна странка, почео је данас на платоу испред Скупштине Србије.
Председник Србије Александар Вучић стигао је на скуп, а учесници су претходно, развили српску заставу која је, како је раније најављено, дуга више од 500 метара и широка 10 метара.
"Хвала Србијо", поручио је председник Александар Вучић и на Инстаграму поделио снимак српске заставе коју учесници скупа донели од Улице кнеза Милоша до платоа испред Скупштине Србије.
Уочи обраћања Вучића, на сцени испред скупштине хуманоидни роботи су одиграли "моравац".

Вучић се захвалио свима који су стигли из свих крајева Србије, из Црне Горе, Македоније, Босне... "Да пошаљемо поруке од највећег значаја за будућност наше земље."
"Ово је последњи да се пред оволиким бројем обраћам као председник. Четрнаест година верно служим својој земљи на сваком месту и у сваком тренутку. Волим Србију више него било шта. У сваком тренутку ми је само Србија била у мислима и само сам се за Србију борио. Никада никоме другоме нисам хтео да служим већ само вама грађанима Србије и својој јединој отаџбини. Стајао сам чврст као стена и усправан као јаблан штитећи своју једину земљу", рекао је Вучић.

"Још неколико недеља бићу председник и онда подносим оставку. Рекао сам председнику СНС да ћу на предстојећим изборима уколико то буду желели заједно са вама помоћи да добијемо народно поверење. Мој је предлог био, који су они прихватили, листа ће се звати 'Уједињена Србија'", рекао је председник.
На скуп јединства, заједнице, породице и будућности Србије је позвао председник Србије, као и други званичници, а грађани ће моћи да наведу шта су за њих приоритети у развоју земље у будућности и да укажу на проблеме са којима се суочавају.

Како су представили из СНС-а, грађани су ће на "гласачким" листићима које добију, моћи да заокруже пет од 15 понуђених области које су им приоритетне.
На листићу је као прва тема наведена већа брига о људима, а под бројем два очување мира и стабилности, као и независност државе у доношењу одлука. Под бројем три је борба за очување Косова и Метохије у саставу Србије, под бројем четири побољшање услуга у здравству, затим боље образовање за децу и младе и већа конкурентност између високообразовних институција.

Грађани ће моћи да заокруже под бројем шест као приоритетно европски пут Србије, под седам наставак унапређења путне, железничке и авио мреже, под бројем осам ефикаснији и праведнији тужилачки систем, снажну борбу против корупције и криминала, а под девет даље унапређење економије и повећање животног стандарда. Под бројем 10 је раст пензија, под бројем 11 смањење цена лекова, под бројем 12 је енергетска сигурност, 13 веће улагање у пољопривреду, 14 веће улагање у културу, а под бројм 15 значајније инвестиције у заштиту животне средине.
МУП: На скупу око 207.000 људи
На скупу који се одржава на платоу испред Народне скупштине Србије, у организацији Покрета за народ и државу, присутно је око 207.000 грађана, саопштено је из Министарства унутрашњих послова.
У саопштењу се наводи и да скупу присуствује и око 2.600 мотоциклиста - бајкера.
Министарство посебно истиче да су наведено јавно окупљање организатори уредно пријавили надлежним органима што је, како додају, омогућило полицији да унапред планира и спроведе све мере безбедности.
"Јавно окупљање протиче мирно, без инцидената, што представља још један доказ да превентивне мере и професионалан рад полиције, у сарадњи са грађанима, дају најбоље резултате", наводи се у саопштењу.



