Партизанова слатка европска ноћ, Егзум срушио Бајерн

Екипа Жељка Обрадовића у 16. колу Евролиге савладала ривала из Минхена
Партизанова слатка европска ноћ, Егзум срушио Бајерн© Dusan Milenkovic/ATAImages

Кошаркаши Партизана стигли су до пете узастопне победе у свим такмичењима, а треће у Евролиги. Након Ефеса и Фенербахчеа, ни Бајерн није могао да изађе на крај са тимом Жељка Обрадовића.

Црно-бели су славили 83:77 уз мало проблема у последњим минутима меча, иако су у једном тренутку имали и 15 поена предности.

Партизан је одлично почео утакмицу 9:0, али су главну предност ипак стекли у другој четвртини. Отишли су на полувреме са 12 поена предности (41:29), која је у последњој деоници почела да се топи.

То је највише било захваљујући шуту Бавараца који је коначно прорадио. Ипак, прорадио је и Данте Егзум, који је био фантастичан у другом полувремену. Он је и био најбољи појединац на мечу, са 19 убачених поена.

Црно-бели су могли да се ослоне и Матијаса Лесора, који је стигао до "дабл-дабл" учинка од 16 поена и 11 скокова. Уз то и Зек Ледеј је био близу истог, са 15 поена и девет скокова. Двоцифрен је био још и Јам Мадар са 14 поена.

У редовима тима Андрее Тринкијерија је Отело Хантер имао 16 поена и 14 скокова, а по 14 поена су уписали Огустин Руби и Огњен Јарамаз. Ипак, контрола утакмице коју је Партизан имао током готово читавог сусрета испоставила се пресудном.

• 29. дец 2022 • 22:31

22:31

Победа Партизана 83:77!

Велика победа Партизана против Бајерна у 16. колу Евролиге, ово је седми тријумф за црно-беле. Имали су двоцифрену предност, и до 15 поена разлике, али је на крају Бајерн пришао на четири поена у последњем минуту.

Ипак, на крилима Дантеа Егзума и Матијаса Лесора стиже Партизан до важне европске победе.

• 22:13

35' - Бајерн смашио на 68:63

Проблеми за Партизан на старту четврте четвртине. Серија 12:4 доводи Баварце на пет поена заостатка и одмах утакмица прети да оде у велику неизвесност до самог краја меча.

• 21:59

Крај треће четвртине - 59:49

Штета, имао је Партизан 15 поена предности у последњем минуту треће четвртине, али пет олако примљених поена је довело Бајерн до значајно подношљивијих 10 поена заостатка.

Сјајна четвртина Дантеа Егзума који је постигао седам поена у низу у једном тренутку.

• 21:45

25' - Исто одстојање (47:35)

И даље је "плус 12" за Партизан, мало спорији ритам у првој половини треће четвртине. Лесор доминира под кошем са 12 поена и чак седам скокова.

• 21:16

Крај полувремена - Партизан води 41:29!

Партизан је први пут на мечу стигао до двоцифрене предности, 39:29 на 1:40 пре краја полувремена. Мадар потом погађа са полудистанце за "плус 12" на полувремену.

• 21:05

15' - Партизан одржава предност (28:22)

Ледеј наставља у јаком ритму, али су се важним поенима прикључили и Смаилагић и Аврамовић.

• 20:53

Крај прве четвртине - 19:14

Одлично је Партизан почео меч, мало су олако вратили Бајерн у игру, али у суштини је ово био добар старт утакмице.

Мадар са шест и Ледеј са пет поена предводе Партизан у првих 10 минута.

• 20:44

7' - Сада серија Бајерна за 11:9

Партизан је отворио меч 11:2, али онда серија 7:0 гостију из Минхена доводи до реакције и тајм-аута Обрадовића. Две тројке у низу су олако "истопиле" предност.

• 20:36

4' - Фуриозни Партизан до 9:0

Морао је Андреа Тринкијери већ у четвртом минуту меча да тражи тајм-аут, јер Партизан отвара меч резултатом 9:0. Ледеј и Мадар су постигли све поене за црно-беле.

• 20:30

1' - Почела је утакмица

Почела је утакмица у "Штарк арени", а први напад је за Партизан.

Прва петорка за Партизан: Ледеј, Нанели, Лесор, Трифуновић, Мадар.

Прва петорка Бајерна: Вајлер-Баб, Бонга, Јарамаз, Рубит, Гилеспи.