Вратила се Серија А, шампион победио за 15 минута

Фудбалери Милана победили су у гостима екипу Салернитане резултатом 2:1 у мечу 16. кола Серије А
Вратила се Серија А, шампион победио за 15 минутаGetty © Francesco Pecoraro / Stringer

Голове за госте постигли су Рафаел Леао у 10. и Сандро Тонали у 15. минуту.

Једини стрелац за домаћи тим био је Федерико Бонацоли у 83. минуту. Милан је други на табели са 36 бодова, док је Салернитана 13. са 17.

"Росонери" ће у наредном колу на свом терену дочекати Рому, док ће Салернитана играти са Торином.

Фудбалери Сампдорије победили су у гостима екипу Сасуола 2:1.

Голове за тим из Ђенове постигли су Маоноло Габијадини у 25. и Томасо Аугело у 28. минуту. Екипу Сампдорије са клупе предводи српски тренер Дејан Станковић. Једини стрелац за домаћи тим био је Доменико Берарди у 64. минуту из пенала.

Сасуоло је 15. на табели са 16 бодова, док је Сампдорија 18. са само девет.

Сасуоло ће у наредном колу Серије А гостовати Фиорентини, док ће Сампдорија дочекати Наполи.