Ватрено у Фиренци, "Виола" до победе са пенала у надокнади

Фудбалери Фјорентине савладали су на свом стадиону екипу Сасуола са 2:1 у мечу 17. кола Серије А
Ватрено у Фиренци, "Виола" до победе са пенала у надокнадиGetty © Gabriele Maltinti

Ватрена атмосфера била је на стадиону "Артемио Франки" у Фиренци у дуелу домаће Фјорентине и Сасуола.

Првих 45 минута нису претерано обећавала, пошто су мреже у том периоду мировале.

Ипак, друго полувреме донело је неизвесност, драму и славље домаћих у надокнади времена.

Само три минута у наставку, Фјорентина је дошла до вођства, када је гол постигао Сапонара.

У 57. минуту је Додо играо руком у свом шеснаестерцу, а са пенала је прецизан био Берарди, чиме је донео Сасуолу изједначење.

Резултат се упркос бројним узбуђењима није мењао све до 91. минута, када су домаћи овога пута изборили пенал.

Гонзалес је био прецизан и тако поставио коначних 2:1 за Фјорентину.

Српски фудбалер Никола Миленковић провео је читав меч у дресу домаћих, док је Алекса Терзић у игру ушао у 76. минуту.

Лука Јовић је због повреде пропустио овај меч.