Звезда победом започела припреме и годину

Фудбалери Црвене звезде савладали су на припремама у Турској екипу Лехије из Гдањска са 3:1 (1:1)

Изабраници Милоша Милојевића успешно су започели контролне утакмице на припремама у Анталији.

Црвено-бели су савладали пољску екипу Лехије са 2:1.

Шампион Србије је наравно наступао у комбинованом саставу, пошто је тренер Милојевић пружио шансу свим играчима које је имао на располагању.

Букари је донео предност црвено-белима у 14. минуту, након што је лопта са леве стране некако прошла до фудбалера из Гане, који је од стативу шаље у мрежу ривала.

Тим из Гдањска је успео до краја првог полувремена да стигне до изједначења.

Након прекида и оштрог центаршута, Борјан је боксовао лопту изван шеснаестерца, а тамо је одличним ударцем у мрежу Звезде шаље Кубицки.

У другом полувреме играло се поптуно на половини пољског тима и било је питање тренутка када ће Звезда стићи до поготка.

Иако то није успела у приликама које су имали Катаи, Пруцев и Кангва, Звезда до гола стиже уз помоћ противинчких играча.

Пруцев је у 71. минуту одузео лопту на противничкој половини, проиграо Родића, који је оштром лоптом тражио Митуљикића.

Млади фудбалер није успео да захвати лопту, али је лоше био постављен дефанзивац Лехије, који смешта лопту у своју мрежу.

До краја меча, Звезда је постигла још један погодак, након добре акције Катаија и Кангве, после које је фудбалер из Замбије прецизним ударцем постигао гол.