"Орлови" би евентуалном победом могли да се ставе у добру позицију у другој групној фази
Србија разбила Катар - 10 разлике за друго место и кључне бодове на Светском првенству© Rukometni savez Srbije

Рукометаши Србије пласирали су се у другу групну фазу Светског првенства у рукомету са друге позиције у групи Е, након што су у последњем колу савладали Катар - 34:24.

Убедљив тријумф селекције Тонија Ђероне није се доводио у питање, нарочито након моћног издања у другом полувремену.

"Орлови" су после првих 30 минута водили 17:14, иако су у једном тренутку имали и пет голова предности. Ипак, иако су Катарци успели да се примакну у неколико наврата, почетак другог дела игре је наговестио убедљив тријумф. Србија је више пута током меча имала и 10 голова предности, а са том разликом је и успела да упише велику и врло значајну победу.

Најбољи у тиму Србије био је Богдан Радивојевић који је свих седам својих голова постигао у првом полувремену. Шест је постигао Вукашин Воркапуић, а по четири Петар Ђорђић и Мијајло Марсенић. Тако ће Србија у другу групну фазу пренети управо ова два освојена бода. Немачка ће пренети четири, а Катар ниједан бод.

У другој групној фази, "орлове" чекају мечеви против Норвешке, Холандије и Аргентине.

• 17. јан 2023 • 21:58

21:58

Победа Србије 34:24!

Велика победа Србије, са другог места идемо у другу групну фазу, где преносимо два бода. Немачка преноси четири, а Катар ниједан бод.

• 21:46

50' - Србија води 10 разлике

Сада је 28:18 за Србију, али лоша ситуација у којој Драган Пешмалбек због оштрог старта добија директан црвени картон.

• 21:37

42' - Феноменална Србија на "плус седам"

Фантастични Воркапић постиже сјајан гол за 23:16 и нову предност од седам голова. Резултат је 6:2 у првих 12 минута наставка и то довољно говори о одличном старту Србије у другом делу игре.

• 21:29

36' - Одличан почетак, "плус 5" за Србију

"Орлови" воде 20:15, одмах три гола на старту другог полувремена. Марсенић и Илић лепо комбинују и праве проблеме одбрани Катара изнова и изнова.

• 21:09

Крај полувремена - 17:14 за Србију

Одлично полувреме Србије, иако је био један пад, када су "орлови" примили четири гола у низу. Ипак, седам голова Богдана Радивојевића и те како значи. Лепа предност пред других 30 минута.

• 21:01

25' - Катар смањио заостатак на 14:12

Имала је Србија 14:9 после гола Немање Илића, али али је Катар од тада у серији. Постигли су три гола у низу и одмах увели меч у мало већи егал.

• 20:48

16' - Србија се "одлепила" на 11:8

Одлична серија "орлова". Цупара има неколико добрих одбрана, а голови Богдана Радивојевића доносе Србији највећу предност од почетка меча.

• 20:37

6' - Србија води 4:3

Солидан почетак наше репрезентације, успели су "орлови" и да искористе један напад са играчем мање да постигну гол. Мало прекида у досадашњем току меча.

• 20:31

1' - Почела је утакмица

Да видимо шта могу орлови" на овом мечу, Катар има први напад.