Звезда испустила победу у Каунасу, Жалгирис славио у неизвесној завршници

Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању у Каунасу од екипе Жалгириса са 71:66 у мечу 20. кола Евролиге

Нападачко мучење у прве две четвртине, а потом право помрачење у последњој деоници, коштали су Црвену звезду вредне утакмице у Евролиги.

Поред тога што су остварили пораз, кошаркаши српске екипе нису успели да буду поражени разликом мањом од четири поена, те тако и у међусобном скору са Жалгирисом, нису у предности.

Утакмица је имала прави ролеркостер ток, пошто су обе екипе могле да дођу до тријумфа.

Жалгирис је релативно рано успео да дође до осетније предности од девет поена, али је Звезда успела да одигра боље у завршници прве четвртине и смањи разлику.

Средином друге деонице, Жалгирис стиче максималних 12 поена предности и деловало је да литванска екипа има потпуну контролу над мечом.

Ипак, у трећој деоници је Звезда оживела, добила четвртину са 26:12 и потпуно преокренула резултат у своју корист.

На крилима Петрушева, Недовића, Вилдозе, Митровића и Добрића, црвено-бели су стекли шест поена предности на крају треће и седам поена предности средином последње четвртине.

Очекивала се неизвесна завршница, пошто их је Звезда играла у готово свакој утакмици у Евролиги ове сезоне, али се није очекивао потпуни празан ход у нападу у најбитнијих пет минута меча.

Звезда није могла да купи кош, пошто су веома лоше организовали нападе, а потом и промашивали из неизрађених и тешких позиција.

Жалгирис је знао како да казни тај празан ход Звезде, који је износио чак четири минута.

Домаћин је направио серију 13:0, у којој је Улановас погодио две изузетно битне тројке, чиме је литванска екипа стекла предност за коју Звезда није имала одговор.

До краја меча покушао је српски тим да поентира и изгуби разликом мањом од четири поена, али покушаји Добрића и Недовића нису уродили плодом.

Улановас је са 12 поена предводио стрелце домаћих, а двоцифрени су били и Шмитс и Полонара са по 10 поена.

Најефикаснији у редовима Црвене звезде су били Петрушев са 16 и Недовић са 11 поена.

• 20. јан 2023 • 20:42

20:42

Крај меча: Жалгирис - Црвена звезда 71:66

Литванска екипа успева да направи потпуни преокрет у финишу меча и тако дође до победе над црвено-белима.

• 20:36

38' - Жалгирис изједначује

Пробудила се литванска екипа у самој завршници, пошто је искористила велики "празан ход" Црвене звезде у нападу.

Три и по минута српски тим није постигао кош, а тројком Димше на другој страни, Жалгирис стиже до изједначења (68:68) на нешто мање од два минута до краја меча.

• 20:27

35' - Звезда има +7

Битне поене постигли су Петрушев и Вилдоза, којима је Звезда стигла до седам поена предности - 64:57.

Према свему судећи, неизвесна завршница ће уследети у Каунасу.

• 20:14

Крај треће четвртине: Жалгирис - Црвена звезда 50:56

Поптуни преокрет Звезде у трећој деоници,коју је српски тим добио са 26:12, те стигао до предности од шест поена (56:50).

Пробудили су се Филип Петрушев, Лука Вилдоза и Огњен Добрић, који је погодио тројку у последњој секунди треће четвртине.

• 20:03

25' - Поптуни прикључак српске екипе

Пробудио се напад црвено-белих, па српски тим успева да смањи заостатак на само поен разлике - 42:41.

• 19:58

21' - Настављен је меч

Почело је друго полувреме у Каунасу...

• 19:42

Крај првог полувремена: Жалгирис - Црвена звезда 38:30

Завршена је друга четвртина, након које Жалгирис има осам поена предности.

Полонара са 10 поена предводи стрелце домаће екипе, а прати га Шмитс са осам.

У редовима Звезде Петрушев има шест, а Кузмић пет поена.

• 19:28

15' - Двоцифрено вођство Жалгириса

Растрчали су се "зелени" на обе стране паркета.

Максимално је Жалгирис лимиторао напад Црвене звезде на једној, а на другој страни паркета успео да поентира из готово свих позиција, па предност домаће екипе износи максималних 12 поена - 30:18.

• 19:20

Крај прве четвртине: Жалгирис - Црвена звезда 20:14

Након уводних 10 минута меча, литванска екипа води са 20:14.

Звезда се дуго мучила у нападу и умало одиграла једну од најлошијих четвртина по доласку Душка Ивановића на место тренера.

Имао је Жалгирис предност од девет поена (18:9), али је Звезда у последњем нападу прве деонице, успела да смањи заостатак на шест поена.

• 19:07

5' - Бољи старт Жалгириса

Енергичније је домаћин ушао у меч, што говори и резултат од 12:5 након уводних пет минута меча.